2. liga: Pogoń pokonała Polar

Pogoń Szczecin pokonała we Wrocławiu Polar 3:0 (2:0) w meczu inaugurującym 22. kolejkę drugiej ligi i umocniła się na pozycji lidera. "Portowcy" mają już dziewięć punktów przewagi nad Zagłębiem Lubin i Cracovią.

Mecz we Wrocławiu rozstrzygnął się właściwie już w pierwszej połowie.

Prowadzenie dla gości zdobył w 15. minucie Olgierd Moskalewicz, który wykorzystał fakt, że po kiksie Bataty piłka spadła mu pod nogi w polu karnym Polaru. Gospodarze reklamowali w tej sytuacji spalonego, arbiter pozostał jednak niewzruszony i bramkę uznał.

Jeszcze przed przerwą było 2:0. Prostopadle zagrywał da Souza, a sytuację sam na sam wykorzystał Tomasz Parzy. Wynik meczu ustalił już w doliczonym czasie gry Mariusz Masternak, który wyskoczył najwyżej po rzucie rożnym i strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy.

Przegrywając z Pogonią Polar doznał 12. porażki w sezonie i zajmuje ostatnią pozycję w tabeli.