2. liga: Pogoń lepsza od Cracovii

Pogoń Szczecin pokonała Cracovię 3:0 (0:0) w meczu na szczycie 12. kolejki drugiej ligi piłkarskiej. Kiedy na boisku grało po 11 zawodników w każdej drużynie, wynik był bezbramkowy. W 64. minucie Tomasz Wacek ujrzał czerwoną kartkę i "Pasy" kończyły mecz w dziesiątkę.

Liczebną przewagę wykorzystali "Portowcy" strzelając trzy bramki. Najpierw, w 66. minucie Olszewskiego pokonał Artur Bugaj z rzutu karnego, a 7. minut później Tomasz Parzy podwyższył na 2:0. Wynik meczu ustalił Paweł Drumlak w 84. minucie spotkania.

Szczecinianie dzięki zdobytym trzem punktom awansowali na pierwsze miejsce w tabeli.

W drugim piątkowym meczu GKS Bełchatów pokonał na własnym boisku KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:0 po golu Marcina Chmiesta w 60. minucie spotkania.