2. liga piłkarska: Remisy Jagiellonii i Widzewa

Piłkarze Jagiellonii Białystok zremisowali przed własną publicznością z Zagłębiem Sosnowiec 1:1 (0:0) w meczu 17. kolejki 2. ligi. Identycznym wynikiem zakończyło się spotkanie Podbeskidzia Bielsko-Biała z liderem Widzewem Łódź.

Pierwsza połowa spotkania w Białymstoku zakończyła się bezbramkowym remisem. Pięć minut po wznowieniu gry w drugiej części prowadzenie dla gości zdobył Janusz Wolański. Do remisu doprowadził Jacek Markiewicz i jak się później okazało był to ostatni gol w tym meczu.

Podziałem punktów zakończyło się także spotkanie Podbeskidzia z Widzewem. Gola dla lidera 2. ligi zdobył w 40. minucie Paweł Sobczak. Do wyrównania doprowadził w 50 minucie rezerwowy Damian Świerblewski.

Swoje spotkanie wygrał natomiast ŁKS, który dzięki pokonaniu Piasta Gliwice 3:0 awansował na drugie miejsce w tabeli.

Po sobotnich meczach 17. kolejki na czele tabeli są dwa zespoły z Łodzi, ale w niedzielę ta sytuacja może ulec zmianie - mistrzem rundy jesiennej może zostać Śląsk Wrocław, jeśli pokona na wyjeździe KSZO Ostrowiec Św.

W pięciu sobotnich meczach padło 12 bramek. Sędziowie pokazali 20 żółtych kartek i dwie czerwone. Na trybunach zasiadło 10,1 tys. widzów.

Zobacz WYNIKI oraz OPISY meczów 17. kolejki oraz tabelę

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | Bielsko Biała | Podbeskidzia Bielsko-Biała | liga