2. liga: Pierwsza porażka "Jagi"

Porażka Jagiellonii w Bełchatowie 2:3 i zwycięstwo Cracovii na własnym boisku z Zagłębiem Lubin 3:0 to najważniejsze wydarzenia 9. kolejki 2. ligi piłkarskiej.

W Krakowie "Pasy" zdobyły prowadzenie w pojedynku z Zagłębiem już w 19. minucie, a autorem gola był Marcin Makuch. Gospodarze kontrolowali przebieg gry i swoje zwycięstwo przypieczętowali już po przerwie.

Najpierw (w 57. min) bramkę zdobył Szczoczarz, a pięć minut przed końcem wynik meczu ustalił ponownie Makuch.

Liderująca na drugim froncie Jagiellonia doznała pierwszej porażki w tym sezonie. Piłkarze z Białegostoku przegrali w Bełchatowie z miejscowym GKS 2:3. Gospodarze już po pół godzinie gry prowadzili 3:0, a do siatki popularnej Jagi trafiali Bartosz Hinc (dwukrotnie z karnych) oraz Jano Freohlich.

Goście otrząsnęli się w 41. minucie, kiedy to pierwszą bramkę dla Jagielloni zdobył Marcin Kośmicki. Na kwadrans przed końcem kontaktowego gola strzelił Tomasz Reginis i wydawało się, że lider powalczy jeszcze o remis. Nerwowej końcówki nie wytrzymał jednak autor drugiej bramki dla Jagielloni. Reginis dostał czerwoną kartkę i osłabiona drużyna z Białegostoku nie była już w stanie wyrównać.

Niespodziewanie dwa punkty w Koninie straciło RKS Radomsko. Co prawda, gdy w 31. minucie czerwoną kartkę zobaczył Nowak zanosiło się na ciężką przeprawę, jednak w 57. minucie prowadzenie dla gości zdobył Folc. Ambitnie grający piłkarze Aluminium dążyli jednak do zmiany niekorzystnego rezultatu i dopięli swego w 71. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Wojciechowski.

Garbarnia Szczakowianka Jaworzno tylko zremisowała na własnym boisku z Polarem Wrocław 1:1. Goście prowadzili od 16. minuty po golu Nowaka i zanosiło się na sensację. Wyrównał w 64. minucie Marek Kubisz.