2. liga: Nudno w Bydgoszczy, ŁKS górą w Sosnowcu

Zawisza Bydgoszcz zremisowała u siebie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w szlagierowym spotkaniu 28. kolejki piłkarskiej drugiej ligi.

Mimo straty dwóch punktów podopieczni Bogusława Baniaka utrzymali pozycję wicelidera tabeli.

Tylko "oczko" do Zawiszy trafi Śląsk Wrocław, który skromnie pokonał 1:0 Piasta Gliwice.

Dwa punkty do wicelidera traci z kolei ŁKS, który po bramce Michała Rozkwitalskiego w ostatniej minucie spotkania, pokonał 1:0 w Sosnowcu miejscowe Zagłębie.

Do niespodzianki doszło natomiast w Białymstoku, gdzie Jagiellonia przegrała 0:1 z Górnikiem Polkowice. Zwycięskiego gola dla gości zdobył w 27. minucie Zbigniew Murdza.

Na prowadzeniu w tabeli umocnił się Widzew, który z kłopotami, ale jednak pokonał w Łodzi zespół Szczakowianki Jaworzno 1:0. Gospodarze już od 34. minuty grali w "10", bowiem czerwoną kartkę zobaczył Kelechi Ihenacho.

Mimo osłabienia podopieczni Stefana Majewskiego zdołali wywalczyć komplet punktów, a zadecydowała o tym bramka w 71. minucie strzelona przez znakomicie dysponowanego w tym sezonie Bartłomieja Grzelaka.

Zobacz WYNIKI 28. kolejki piłkarskiej drugiej ligi oraz TABELĘ

Dowiedz się więcej na temat: kolejka | liga | Zawisza Bydgoszcz | ŁKS | Sosnowiec