Reklama

Reklama

10 zakażonych koronawirusem w drużynie kobiet Orlando Pride

W Orlando Pride 10 testów na koronawirusa dało wynik pozytywny - sześć u piłkarek i cztery u członków sztabu. Klub wycofał się z rozpoczynającego się w sobotę turnieju, który w USA ma być pierwszą wznowioną profesjonalną rywalizacją w sportach drużynowych.

O sytuacji poinformowały władze żeńskich rozgrywek piłkarskich (NWSL), które zapowiedziały przeprowadzenie testów potwierdzających. Zaznaczono, że żadna z zawodniczek nie miała objawów zakażenia. Czeka je teraz dwutygodniowa izolacja.

Reklama

Nie podano nazwisk osób, które miały pozytywny wynik badania. Barw Pride bronią m.in. słynna Brazylijka Marta oraz reprezentantki Stanów Zjednoczonych Ali Krieger, Ashlyn Harris i Emily Sonnett.

Wypowiadająca się anonimowo dla agencji AP osoba zaznajomiona z sytuacją zaznaczyła, że grupa zawodniczek klubu z Orlando nie przestrzegała zasad zachowania dystansu i wychodziła do barów lub nocnych klubów. Nie ma informacji, czy ma to bezpośredni związek z pozytywnym wynikiem testów.

Piłkarki Pride rywalizację w miesięcznym turnieju Challenge Cup, który ma się rozpocząć w sobotę w Utah, miały zainaugurować tego dnia meczem z Chicago Red Stars.

Dowiedz się więcej na temat: koronawirus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje