1. liga: Widzew na czele

W najciekawszym spotkaniu pierwszoligowym Widzew Łódź pokonał na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 i umocnił się na czele tabeli. Jest to ósme zwycięstwo w dziesięciu meczach podopiecznych Waldemara Fornalika.

Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył w 23. minucie Marcin Robak. Było to ostatnie spotkanie Podbeskidzia na własnym stadionie przed planowaną modernizacją. Najbliższe mecze będą rozgrywane w Czechowicach Dziedzicach.

Porażki doznały drużyny karnie zdegradowane do pierwszej ligi. KGHM Zagłębie Lubin nie poradziło sobie z Wisłą Płock, ale mimo przegranej 0:1 zajmuje nadal trzecie miejsce w tabeli. Korona Kielce, która od 58. minuty grała w dziesiątkę uległa w Opolu Odrze 0:2. Czerwoną kartkę zobaczył Marek Szyndrowski.

Efektownie wygrał GKS Katowice. Na własnym boisku pokonał ostatni w tabeli zespół Dolcan Ząbki 3:0, dla którego było to dopiero drugie zwycięstwo w rundzie.

Gospodarzy pokonywali Motor Lubin w Poznaniu Wartę 1:0 oraz Górnik Łęczna w Jastrzębiu miejscowy GKS 2:1.

Bezbramkowo zakończyły się mecze Stali Stalowa Wola z Kmitą Zabierzów oraz Turu Turek z GKP Gorzowem Wielkopolskim.

Na niedzielę zaplanowano konfrontację Znicza Pruszków z dobrze prezentującą się w rundzie jesiennej Flotą Świnoujście.

W ośmiu spotkaniach jedenastej kolejki piłkarze strzelili jedenaście bramek. Sędziowie pokazali dziesięć żółtych i jedną czerwoną kartkę (Marek Szyndrowski, Korona Kielce). Na trybunach zasiadło około 14,5 tysiąca widzów.