1. kolejka Ligi Narodów. Islandia - Anglia 0-1 w meczu drugiej grupy dywizji A

Anglicy udanie rozpoczęli rywalizację w Lidze Narodów. W meczu drugiej grupy dywizji A pokonali Islandię 1-0, po golu z rzutu karnego Raheema Sterlinga w doliczonym czasie gry.

R. Sterling 90'

Anglicy dobrze zaczęli mecz. Już w szóstej minucie Harry Kane z bliska trafił do siatki. Był jednak na spalonym i gol nie został uznany.

Później podopieczni Garetha Southgate’a przeważali, ale nie potrafili stworzyć nawet jednej stuprocentowej sytuacji.

Od 71. minuty mieli utrudnione zadanie, bo drugą żółtą kartkę dostał Kyle Walker. Mimo gry w osłabieniu Anglicy dominowali, ale mieli problem z oddaniem celnego strzału.

Udało się dopiero Raheemowi Sterlingowi, w doliczonym czasie gry. Ta sztuka mu się po strzale z rzutu karnego.

We własnym polu karnym ręką zagrał Sverrir Ingi Ingason. Został za to ukarany drugą żółtą kartką i musiał opuścić boisko. Liczba piłkarzy w obu drużynach się wyrównała. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał właśnie Sterling.

W kolejnej akcji świetną szansę mieli Islandczycy. Tym razem to oni, a konkretnie Birkir Bjarnason stanął przed szansą zdobycia bramki z 11. metrów. Rzut karny wykonał jednak fatalnie. Uderzył nad bramką, dzięki czemu Anglicy mogli się cieszyć z trzech punktów.

Kyle Walker33′ 70′
42′ 89′ Sverrir Ingi Ingason
Eric Dier
90′ (k.) Birkir Bjarnason
Philip Foden68′
Guðlaugur Victor Pálsson
Declan Rice
66′ Jón Dagur Thorsteinsson
Jadon Sancho73′
76′ Arnór Ingvi Traustason
James Ward-Prowse
Albert Guðmundsson
Harry Kane78′
90′ Jón Dadi Bodvarsson
Ainsley Maitland-Niles
76′ Emil Hallfredsson
Mason Mount
66′ Arnór Sigurdsson
Kalvin Phillips
90′ Hólmbert Aron Fridjonsson