1/8 finału Pucharu Polski. Wpadka podczas losowania. Zostało powtórzone

Raków Częstochowa - Legia Warszawa to miała być najciekawsza para 1/8 finału Pucharu Polski, ale podczas losowania, które odbyło się w czwartek w siedzibie PZPN, doszło do wpadki i zostało powtórzone. Wszystko przez to, że zabrakło jednej kuli, która powinna zawierać kartkę z napisem Miedź Legnica.

Zobacz komplet wyników meczów 1/16 finału Pucharu Polski

Reklama

Ceremonię poprowadził sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki. Gdy wyciągnął ze szklanej misy piętnastą kulę (Śląsk Wrocław), okazało się, że pojemnik jest już pusty! Zginęła kula, w której powinna znajdować się kartka z napisem Miedź Legnica.

Sawicki zaprosił więc na powtórkę losowania, ale po chwili zmienił zdanie. Nie było to najlepsze rozwiązanie, bo przecież Miedź mogła trafić na każdego innego rywala, gdyby jej kula znajdowała się tam, gdzie powinna.

Po chwili PZPN poinformował jednak na Twitterze, że losowanie zostanie powtórzone. Tym razem przypilnowano, aby w pojemniku znalazły się wszystkie kule i poznaliśmy pary, które będą walczyć o awans do ćwierćfinału.

Kilka minut później PZPN podał, co było powodem wpadki. Jedna z kulek otworzyła się podczas mieszania i Sawicki wyjął ją z misy, a następnie wyrzucił razem z karteczką, sądząc, że chodzi o rozlosowany już klub. Związek zamieścił na Twitterze wideo z niefortunną sytuacją.

Spotkania tej fazy rozgrywek zaplanowano na 4-6 grudnia.

To już 65. edycja rozgrywek o krajowy puchar. Mecz finałowy odbędzie się tradycyjnie 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości trzech milionów złotych, a pokonany w finale pół miliona. Awans do ćwierćfinału został wyceniony na 125 tys. zł.

Tytułu broni Legia Warszawa, która w minionej edycji pokonała Arkę Gdynia 2-1.

Pary 1/8 finału:

Wigry Suwałki - Raków Częstochowa
Puszcza Niepołomice - Wisła Płock
Chrobry Głogów - Legia Warszawa
Wisła Sandomierz - Odra Opole
Śląsk Wrocław - Miedź Legnica
Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok
Rozwój Katowice - Górnik Zabrze
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lechia Gdańsk

Oto pary po pierwszym losowaniu:

Puszcza Niepołomice - Odra Opole
Rozwój Katowice - Jagiellonia Białystok
Wisła Sandomierz - Lechia Gdańsk
Górnik Zabrze - Wisła Płock
Raków Częstochowa - Legia Warszawa
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Arka Gdynia
Chrobry Głogów - Wigry Suwałki
Śląsk Wrocław - Miedź Legnica

Dowiedz się więcej na temat: Puchar Polski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje