Eden Hazard powiedział "dość". Legenda kończy reprezentacyjną karierę
Mistrzostwa świata w Katarze były kompletnie nieudane dla reprezentacji Belgii, która pożegnała się z turniejem już po fazie grupowej. Już w trakcie mundialu z belgijskiego obozu dochodziły głosy mówiące o tym, że drużyna jest wypalona i wewnętrznie skonfliktowana, a po jego zakończeniu eksperci spodziewali się, że część graczy pożegna się z kadrą. Taką decyzję podjął właśnie Eden Hazard.

"Zdecydowałem się zakończyć moją międzynarodową karierę. Następcy są już gotowi. Będę bardzo tęsknić" - napisał na swoim profilu na Facebooku Hazard.
"Dziś trzeba przewrócić stronę. Dziękuję za waszą miłość. Dziękuję za niezrównane wsparcie. Dziękuję za szczęście, które dzieliliśmy wspólnie od 2008 roku" - czytamy w oświadczeniu piłkarza.
Hazard, grający obecnie w Realu Madryt, przez wiele lat był jednym z liderów belgijskiej kadry. W dużej mierze dzięki jego fantastycznej postawie Belgowie cztery lata temu, podczas mundialu w Rosji, sięgnęli po brązowy medal. Jest przedstawicielem generacji, o której mówiono, że być może jest najlepsza w historii tamtejszego futbolu. I że stać ją nawet na wygrywanie wielkich światowych imprez.
Czytaj także: Cristiano Ronaldo ma kłopoty
Niestety w Katarze Belgowie zaprezentowali się znacznie poniżej oczekiwań i po porażce z Marokiem w fazie grupowej pożegnali się z dalszą rywalizacją. Teraz z kadrą żegna się Eden Hazard i zapewne nie jest to ostatni taki ruch w tym zespole.







