Allegri i Szczęsny - Liga Mistrzów - reakcje po meczu Juventus - Valencia 1-0. Wideo

WIDEO | Środa, 28 listopada 2018 (13:06)

Massimiliano Allegri, trener Juventusu:
- Juventus zagrał dobry mecz szczególnie, jeśli chodzi o pierwszą połowę i to grając przeciwko drużynie, która ma najlepszą obronę w Lidze Mistrzów. Valencia jest w tym aspekcie dobra i trudno ją skontrować. Jeśli wychodziła do kontrataków, to zostawiała zawsze sześciu graczy do obrony. W I połowie sporo się nabiegaliśmy, ale mieliśmy problemy z wykończeniem akcji. W drugiej zagraliśmy bardziej cierpliwie, utrzymywaliśmy się przy piłce na ich połowie. Zasłużyliśmy na zwycięstwo. Ważna była świetna interwencja Wojtka Szczęsnego pod koniec pierwszej połowy. W końcówce mogliśmy wykorzystać kilka okazji, ale wiedzieliśmy, że to nie będzie łatwe spotkanie.
Trener Juventusu zapytany o to, czy Liga Mistrzów jest dla niego zmartwieniem:
- Będzie moim zmartwieniem, dopóki drużyna nie odda tego trofeum, a zdobyć go nie jest łatwo. Na razie osiągnęliśmy pierwszy cel, jakim było wyjście z grupy. Teraz skupimy się nad tym, aby ją wygrać. Nie ma mowy o tym, abyśmy na ostatnie spotkanie wystawili drugi skład, bo nawet remis nam nie gwarantuje pierwszego miejsca w grupie.
- Mandżukić strzela w tym sezonie, bo gra u boku Dybali, ma zatem więcej miejsca w polu karnym. Mario czerpie korzyści z gry u boku Cristiana Ronalda, który posłał mu wspaniałą asystę. Dobrze jest mieć w składzie takiego strzelca jak Mandżukić. W futbolu liczy się też chemia i my na szczęście mamy w każdej formacji.
Wojciech Szczęsny o swej interwencji z I połowy: - Tak, ta obrona była ważna, nastąpiła w przełomowym momencie meczu. Ale nie wiem czy była równie ważna, co gol Mario Mandżukicia.

Marcelino Garcia Toral, trener Valencii:
- Drużyna zostawiła na boisku wszystko, co miała. Potrafiła nawiązać równorzędną walkę z silnym rywalem, jednym z faworytów do wygrania całej Ligi Mistrzów. Szkoda, że odpadamy z tych wspaniałych rozgrywek, ale ja jestem dumny z postępów, jakie poczynił ostatnio mój zespół.
© 2018 Associated Press