Zenit Sankt Petersburg - Juventus Turyn 0-1 (0-0). 3. kolejka Ligi Mistrzów

20 października na Saint-Petersburg Stadium w Petersburgu odbył się pojedynek 3. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Zenitu i Juventusu Turyn. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Juventusu Turyn 1-0. Starcie obejrzało 18 717 widzów.

Liga Mistrzów
2021-10-20 21:00 | Stadion: Saint-Petersburg Stadium | Widzów: 18717 | Arbiter: Sandro Schärer
Zenit Sankt Petersburg
Juventus Turyn
0
1
D. Kulusevski 86'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Juventusu Turyn (”Stara Dama”) wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy kartkę obejrzał Wílmar Barrios z Zenitu.

W 46. minucie sędzia ukarał kartką Wiaczesława Karawajewa, piłkarza Zenitu. W 58. minucie Alex Sandro zastąpił Juana Cuadradę.

Między 58. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Juventusu Turyn: Federico Bernardeschi, Manuel Locatelli, Morata, Rodrigo Bentancur, na ich miejsce weszli: Dejan Kulusevski, Arthur, Moise Kean, Aaron Ramsey. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Artjoma Dziuby, Wiaczesława Karawajewa, Malcoma zajęli: Sardar Azmoun, Aleksey Sutormin, Daler Kuziajew. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter pokazał kartkę Arthurowi z drużyny gości.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 86. minucie na listę strzelców wpisał się Dejan Kulusevski. Sytuację bramkową stworzył Mattia De Sciglio.

W 88. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Danil Krugovoy, Aleksander Jerokin, a na ich miejsce weszli Dmitri Chistyakov, Claudinho. W doliczonej czwartej minucie meczu kartkę dostał Aaron Ramsey, zawodnik gości.

Leonardo Bonucci
88′ Dmitri Chistyakov
Matthijs de Ligt
46′ 61′ Wiaczesław Karawajew
. Alex Sandro58′
Marcus Wendel Valle da Silva
Weston James Earl McKennie
69′ Malcom Filipe Silva de Oliveira
Rodrigo Bentancur84′
88′ Cláudio Luiz Rodrigues Parise Leonel
Manuel Locatelli58′
30′ Wílmar Enrique Barrios Terán
Federico Bernardeschi58′
Douglas dos Santos Justino de Melo
Alvaro Morata76′
60′ Artjom Dziuba
Giorgio Chiellini
88′ Danil Krugovoy
Danilo
88′ Aleksander Jerokin
Daniele Rugani
Kirill Kravtsov
Juan Cuadrado58′
69′ Daler Kuziajew
Dejan Kulusevski58′  86′
Andriej Mostowoj
Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo58′ 60′
61′ Aleksey Sutormin
Aaron Ramsey84′ 90′
60′ Sardar Azmoun
Moise Bioty Kean76′
Daniil Kuznetsov

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.