Zenit Sankt Petersburg - Borussia Dortmund 1-2 (1-0). 6. kolejka Ligi Mistrzów

W meczu 6. kolejki Ligi Mistrzów, który rozegrany został 8 grudnia, zespół Zenitu przegrał z Borussią Dortmund 1-2 (1-0). Mecz na Saint-Petersburg Stadium w Petersburgu obejrzało 10 860 widzów.

Liga Mistrzów
2020-12-08 18:55 | Stadion: Saint-Petersburg Stadium | Widzów: 10860 | Arbiter: Istvan Kovacs
A. Witsel 78'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Zenitu przebywa na dole tabeli zajmując 29. pozycję, za to jedenastka Borussii Dortmund zajmując siódme miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Borussii Dortmund wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Sardarowi Azmounowi z Zenitu. Była to 10. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Zenitu w 16. minucie spotkania, gdy Sebastián Driussi strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Aleksey Sutormin.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Zenitu.

W 58. minucie Julian Brandt zastąpił Giovanniego Reynę. Trener Borussii Dortmund postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Feliksa Passlacka i na pole gry wprowadził napastnika Youssoufę Moukoko. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Borussii Dortmund w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 68. minucie bramkę wyrównującą zdobył Łukasz Piszczek.

W 72. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Jadon Sancho, Dan-Axel Zagadou, a na ich miejsce weszli Mats Hummels, Łukasz Piszczek.

Niedługo później Axel Witsel wywołał eksplozję radości wśród kibiców Borussii Dortmund, strzelając kolejnego gola w 78. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola asystował Jadon Sancho.

W 79. minucie Malcom został zmieniony przez Vyacheslava Karavaeva, a za Magomeda Ozdojewa wszedł na boisko Danil Krugovoy, co miało wzmocnić drużynę Zenitu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thorgana Hazarda na Ansgara Knauffa. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Emre Can
67′ Jarosław Rakicki
Mats Hummels72′
Douglas dos Santos Justino de Melo
Felix Passlack58′
79′ Magomed Ozdojew
Jude Victor William Bellingham
79′ Malcom Filipe Silva de Oliveira
Julian Brandt58′
60′ Daler Kuziajew
Nico Schulz
Wílmar Enrique Barrios Terán
Axel Witsel  78′
 16′ 60′ Sebastián Driussi
Thorgan Hazard83′
10′ Sardar Azmoun
Marco Reus
Andriej Łuniow
Roman Buerki
Aleksandr Vasyutin
Stefan Drljača
79′ Wiaczesław Karawajew
Dan-Axel Zagadou72′
79′ Danil Krugovoy
Ansgar Knauff83′
67′ Dejan Lovren
Leon Musaev

60′ Marcus Wendel Valle da Silva

60′ Artjom Dziuba

Daniil Shamkin

Arbiter nie ukarał zawodników Borussii Dortmund żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.