Reklama

Reklama

Zamieszki przed meczem Ligi Mistrzów, 80 zatrzymanych

Do blisko 80 wzrosła we wtorek przed południem liczba osób zatrzymanych w Paryżu przed wtorkowym meczem piłkarskiej Ligi Mistrzów między Paris Saint-Germain a Dinamem Zagrzeb.

W poniedziałek wieczorem doszło do starć sympatyków obu klubów w okolicach placu Bastylii. Policja zatrzymała wówczas 24 osoby. Jeden kibic chorwacki został ciężko ranny.

Zatrzymania trwały we wtorek w godzinach porannych.

"Będziemy sprawdzać czy niektórzy z tych kibiców brali udział w zamieszkach w poniedziałek wieczorem, w których użyto broni" - powiedział agencji AFP przedstawiciel policji.

W niedzielę minister spraw wewnętrznych Manuel Valls w obawie przed zamieszkami wydał oficjalny zakaz wjazdu do Paryża fanów Dinama, ale nie przyniosło to rezultatów.

Reklama

Jak poinformował Valls, do stolicy Francji dostało się prawdopodobnie od 150 do 200 najbardziej zagorzałych sympatyków Dinama, nazywanych "Blue Bad Boys".

24 października przed pierwszym spotkaniem piłkarzy tych drużyn w Zagrzebiu policja chorwacka zawróciła na granicy ze Słowenią około stu fanów PSG.

We wtorek wieczorem w okolicach stadionu Parc des Princes mają pojawić się wzmocnione siły policyjne.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy