Reklama

Reklama

Włoskie media po finale Ligi Mistrzów: Gwiaździsta Barcelona gasi sen Juve

"Szkoda" - to słowo, które dominuje w opiniach we Włoszech po przegranym przez Juventus Turyn finale Ligi Mistrzów z Barceloną (1-3). Komentatorzy wyrażają uznanie dla postawy piłkarzy z Piemontu przyznając, że raczej nie spodziewali się innego wyniku.

"Brawo Juventus, próbowałeś" - podkreśliła "La Gazzetta dello Sport" w internetowym wydaniu.

Największy sportowy włoski dziennik przyznał szczerze, że zwycięstwo Barcelony było zasłużone. Jednocześnie wyraził wdzięczność włoskiemu klubowi za to, że w finale dostarczył emocji aż do ostatniej chwili.

"Drużyna Massimiliano Allegriego nobilitowała włoski futbol pogrążony w kryzysie, dając na boisku całe swe serce, wolę i poziom, jakim dysponuje. Nie wystarczyło, ale o co więcej jeszcze prosić?" - zauważono w komentarzu.

Reklama

Wszystkie największe sportowe włoskie portale zgodne są co do jednego - "Juve" zeszło z boiska z podniesioną głową. Przytaczają też opinie kibiców zapewniających: "Jesteśmy z was dumni". Dominuje przekonanie, że była to "godna porażka".

Turyńska "La Stampa" napisała o "marzeniu, które skończyło się w Berlinie", a "La Repubblica" podsumowała mecz następująco: "Szkoda, Juve walczy, a potem się poddaje". "Gwiaździsta Barcelona gasi sen Juve" - to nagłówek z internetowego wydania "Corriere della Sera".

"Potem przyjdzie czas na dumę i na satysfakcję z sezonu, który pozostaje niezapomniany. Teraz jednak nie pozostaje nic innego, jak rozpamiętywać" - dodała gazeta.

"Liga Mistrzów pozostaje dla Juventusu tabu" - ocenił z kolei w relacji z Berlina włoska agencja prasowa Ansa. Zauważyła, że kolejny raz klub dotknęła "klątwa", bo rywal okazał się zbyt silny i to mimo dobrej gry Juventusu.

"Finał w Berlinie kończy się łzami Andrei Pirlo, jednego z bohaterów reprezentacji "Azzurri" sprzed dziewięciu lat" - zwróciła uwagę Ansa przywołując zakończony zwycięstwem Włochów finał mundialu na tym samym stadionie.

"I kończy się ze świadomością, że Juventus wciąż nie zdołał uregulować swych rachunków z Europą" - podsumowano.


Reklama

Reklama

Reklama