Reklama

Reklama

UEFA zmieniła miejsce finału Ligi Mistrzów

Jak zadecydowała UEFA, finał Ligi Mistrzów sezonu 2020/21 zostanie rozegrany w Portugalii a nie w Stambule. Zagrają w nim dwie angielskie drużyny - Manchester City i Chelsea. Informację potwierdził "Sky Sports", dodając, że europejska centrala niebawem oficjalnie ogłosi tę decyzję.

Z powodu pandemii koronawirusa Turcja jest w "czerwonej" strefie dla turystów z Anglii i kibice z tego kraju nie mogliby pojechać na mecz. W związku z tym już od kilku tygodni domagano się, by miejsce rozgrywania finału zostało zmienione. Początkowo wskazywano, że najlepszą lokalizacją było Wembley, jednak UEFA nie chciała na to przystać.

Jak poinformowała stacja "Sky Sports" finał zostanie rozegrany w Porto na słynnym Estadio do Dragao. Portugalia będzie zatem po raz drugi z rzędu gościć finałowe spotkanie w Lidze Mistrzów. Jak poinformował "The Times", na stadion ma zostać wpuszczonych 20 tysięcy widzów.

Stambuł miał być gospodarzem finału Ligi Mistrzów już w zeszłym roku, ale przez COVID-19 decydujące spotkania rozegrano jako miniturniej w Lizbonie.

Reklama

PP/KK

Pawo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne