Reklama

Reklama

UEFA: VAR w Lidze Mistrzów i na Euro 2020

UEFA wreszcie przekonała się do systemu wideoweryfikacji podczas meczów piłkarskich. Europejska Unia Piłkarska podjęła decyzję, że VAR m.in. będzie pomagał sędziom w Lidze Mistrzów od sezonu 2019/20.

Na dzisiejszym kongresie w Nyonie UEFA zdecydowała, że VAR będzie używany w Lidze Mistrzów od rozgrywek 2019/20, a także w meczu o Superpuchar Europy 2019.

VAR, który pomagał arbitrom podczas tegorocznego mundialu w Rosji, będzie w użyciu także na Euro 2020.

W sezonie 2020/21 system wideoweryfikacji wkroczy do Ligi Europejskiej, a w 2021 roku do Ligi Narodów UEFA.

Video Assistant Referee reaguje w sytuacjach dotyczących goli, czerwonych kartek, rzutów karnych i mylnej identyfikacji zawodnika. Wprowadzony został w 2017 r., ale nie obowiązuje we wszystkich rozgrywkach. W Lotto Ekstraklasie jest używany od sezonu 2017/2018. Używany jest również w Serie A, LaLiga i niemieckiej Bundeslidze. System powtórek wideo był bardzo chwalony po mistrzostwach świata w Rosji.

Reklama

WS

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy