Reklama

Reklama

UEFA ukarała kluby za Superligę

Wygląda na to, że kwestia Superligi została ostatecznie rozwiązana. UEFA wydała komunikat, w którym informuje o karach dla klubów, które chciały stworzyć odrębne rozgrywki. Real Madryt, FC Barcelona i Juventus mogą spodziewać się dotkliwy kar, bowiem ich sprawa będzie osobno rozpatrywana przez odpowiedni organ dyscyplinarny UEFA.

Superliga, czyli elitarne rozgrywki stworzone przez najbogatsze kluby Europy, okazała się kometą, która tak szybko, jak się pojawiła, tak samo zniknęła z pola widzenia. Fiasko całego projektu naraziło jego twórców na spore kłopoty. UEFA od samego początku zapowiadała surowe kary dla zbuntowanych klubów i teraz spełniła swoje groźby.

UEFA ukarała kluby za udział w Superlidze

W oficjalnym komunikacie UEFA czytamy, że dziewięć zespołów zrzekło się udziału w Superlidze. Dla nich kary od europejskiej centrali są już znane. Dla klubów z Anglii, Atletico Madrty, AC Milan i Interu Mediolan to koniec kwestii Superligi. Oddadzą 5% przychodów z gry w pucharach, łącznie przekażą 15 mln euro na akcje charytatywne dla dzieci.

Dziewięć drużyn, które pojednały się z piłkarską centralą na Starym Kontynencie, złożyło podpisy pod deklaracją, w której zgadzają się na nałożone kary. Przyznają też, że pomysł powołania Superligi był błędem i przyznają kibiców. Zobowiązują się też do pozostania w strukturach UEFA.

Natomiast nadal nie została rozwiązana sprawa Realu Madryt, FC Barcelona i Juventusu. Te kluby będą badane przez specjalny organ dyscyplinarny UEFA. I w tym przypadku kary mogą być bardzo dotkliwe, szczególnie, że wspomniane kluby nadal utrzymują, że Superliga jest koniecznością, co więcej, zapowiadają nawet kroki prawne względem swoich byłych partnerów, którzy wycofali się z projektu.

KK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje