Reklama

Reklama

To zdarzyło się po raz pierwszy w historii Ligi Mistrzów

Nigdy wcześniej, odkąd w rozgrywkach piłkarskiej Ligi Mistrzów wprowadzono 1/8 finału, nie zdarzyło się, by do ćwierćfinału awansowało ośmiu zwycięzców grup. Najbliżej odpadnięcia był Manchester United, ale ostatecznie i "Czerwonym Diabłom" udało się wyszarpać awans do dalszych gier.

Po fazie grupowej LM na placu boju pozostało 16 ekip - ośmiu rozstawionych w kolejnej fazie zwycięzców grup oraz osiem zespołów z drugich miejsc.

Już po losowaniu 1/8 finału widać było, że zwycięzcy grup w większości przypadków poradzą sobie z awansem, choć  losy rywalizacji w starciach Barcelony z Manchesterem City, czy Milanu z Atletico Madryt nie wydawały się przesądzone.

Rywalizacja w 1/8 okazała się o tyle mało ciekawa, że już po pierwszych meczach sześć drużyn, po wyjazdowych zwycięstwach, było niemal pewnych awansu.

Reklama

Najwięcej emocji, nie tylko własnym kibicom, dostarczył niespodziewanie Manchester United, który okropnie męczył się w dwumeczu z Olympiakosem Pireus.

W rewanżu podopieczni Davida Moyesa pokazali jednak, że potencjał ofensywny wciąż mają ogromny i nieprzypadkowo wyszli z grupy na pierwszym miejscu.

Do tej pory bywało tak, że w ćwierćfinale zawsze grała, przynajmniej jedna, drużyna, która w fazie grupowej zajęła drugie miejsce. W sezonie 2007/08 było aż pięć takich drużyn w 1/4 finału.

W piątek w Nyonie osiem najlepszych zespołów tego sezonu w Lidze Mistrzów zostanie dobranych w pary ćwierćfinałowe. Mecze kolejnej fazy 1/2 i 8/9 kwietnia.

Liga Mistrzów: wyniki, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL