Reklama

Reklama

Tak wyglądała bitwa o bilety na finał Ligi Mistrzów. Polscy kibice w akcji!

Finał Ligi Mistrzów 2022 na podparyskim Stade De France obejrzy z trybun blisko 80 tysięcy szczęśliwców. Zdobycie biletu na najważniejszy mecz sezonu Champions League graniczyło z cudem. Początek meczu Liverpool - Real w sobotę o 21. Transmisja w Polsacie Sport Premium 1, a także na Polsat Box Go. Relacja na żywo i skróty wideo wszystkich meczów Ligi Mistrzów na Sport.Interia.pl.

UEFA poinformowała, że do każdego z dwóch finalistów - Realu Madryt i Liverpoolu - trafi po 19 tysięcy biletów. Pozostałe 39 tysięcy zostało rozdysponowane pomiędzy partnerów i sponsorów UEFA. Tak mała liczba wejściówek w otwartej sprzedaży sprawiła, że ich zdobycie niemalże graniczyło z cudem.

Finał Ligi Mistrzów 2022. Polski fanklub Realu będzie na miejscu

Polskiemu fanklubowi Realu Madryt - Aguila Blanca - udało się jednak zdobyć wejściówki na finał Ligi Mistrzów 2022. Jak tłumaczą przedstawiciele stowarzyszenia w rozmowie z Interią, otrzymali oni od klubu trzy bilety. Reprezentacja Aguili pojawi się więc w Paryżu. - Niestety nie wiemy, ile osób nabyło bilety na stronach UEFA, sponsorów lub w wolnej sprzedaży - dodają kibice "Królewskich" znad Wisły.

Reklama

Dla tych, którzy nie mają okazji wybrać się do Francji, a chcą w większym gronie kibicować ekipie z Madrytu, stowarzyszenie ma jednak rozwiązanie. - Jak to bywa przy finałach, organizujemy Specjalny Zlot Kibiców Realu Madryt, który odbędzie się w Warszawie. Zapisanych jest około tysiąca osób - przekazują nam fani.

ZOBACZ SKRÓTY WSZYSTKICH MECZÓW LIGI MISTRZÓW TUTAJ

Finał Ligi Mistrzów: Polscy kibice Liverpoolu organizują zlot

Polscy kibice Liverpoolu nie mieli tyle szczęścia, co ich koledzy sympatyzujący z Realem. Angielski klub nie przyznał im bowiem żadnej puli biletów. Zdobycie ich w otwartej sprzedaży było natomiast obarczone wieloma warunkami. - Przypomnę, że cały klub, czyli wszyscy jego fani z całego świata, dostał tylko 19 tysięcy biletów. Aby w ogóle móc przystąpić do losowania, trzeba mieć na swojej karcie kibice kilka wyjazdów na Ligę Mistrzów za Liverpoolem. Pierwszeństwo mają ci, którzy jeżdżą najwięcej - wyjaśniał nam Dawid Królikowski, polski kibic zespołu Jurgena Kloppa.  

Jak dodawał, są jednak śmiałkowie, którzy polecą z Polski do Francji, aby w Paryżu odczuć na własnej skórze klimat finału Ligi Mistrzów. Nawet jeśli nie wejdą na stadion, chcą być na miejscu i wspierać swój zespół. Liczą też, że dostaną się do jednej ze stref kibica.

Podobnie jak kibice Realu, fani Liverpoolu organizują też swoje zloty. Największy odbędzie się w barze Bolek na Polach Mokotowskich w Warszawie. - Wielu z nas próbowało zdobyć bilety, ale nie udało się to. Było to bardzo trudne, a po drugie bardzo kosztowne, jeśli spojrzymy na organizację takiego wyjazdu. Dlatego spotkamy się w Polsce i będziemy wspólnie przeżywać emocje przed telewizorem - dodawał Rafał Gortat, kibic Liverpoolu.

Finał Ligi Mistrzów: O której mecz, gdzie oglądać?

Finał Ligi Mistrzów, w którym zmierzą się drużyny Realu Madryt i Liverpoolu, rozpocznie się w sobotę o 21 na podparyskim Stade de France. Transmisję ze spotkania przeprowadzi stacja Polsat Sport Premium 1. Mecz będzie można oglądać również w internecie na Polsat Box Go. Relację na żywo przeprowadzi z kolei Interia.

Jakub Żelepień, Interia 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL