Reklama

Reklama

Szymon Marciniak sędzią meczu na Old Trafford!

Szymon Marciniak otrzymał nominację na kolejny mecz Ligi Mistrzów. Tym razem polski zespół sędziowski poprowadzi spotkanie na magicznym Old Trafford, gdzie Manchester United zmierzy się z włoską Atalantą Bergamo. Spotkanie zapowiada się naprawdę emocjonująco!

Szymon Marciniak w tym sezonie Ligi Mistrzów poprowadził do tej pory dwa spotkania eliminacyjne, a także mecz fazy grupowej, gdzie naprzeciwko siebie stanęły zespoły Liverpoolu i AC Milan. Tym razem Polak także poprowadzi starcie angielsko - włoskie, gdyż  zagrają Manchester United i Atalanta Bergamo. Spotkanie rozegrane zostanie w środę 20 października o godzinie 21:00.

Szymonowi Marciniakowi na liniach asystować będą niezmiennie Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Rolę sędziego technicznego będzie pełnić Tomasz Musiał, a przed monitorami VAR zasiądą Tomasz Kwiatkowski i Marco Fritz z Niemiec. Osoba sędziego z innego kraju nie powinna dziwić, gdyż UEFA od jakiegoś czasu praktykuje tego typu "zamianki". Pracę arbitrów oceniać będzie Duńczyk Jørn West Larsen.

Reklama

Manchester United w trudnym położeniu

Po dwóch rozegranych kolejkach sytuacja w grupie F wygląda bardzo ciekawie. Liderem w tabeli jest Atalanta Bergamo, która na swoim koncie zgromadziła 4 punkty. Tuż za nią znajdują się Young Boys Berno i Manchester United z dorobkiem 3 oczek. Czwarty jest hiszpański zespół Villarreal, który zdobył tylko jeden punkt.

Szymon  Marciniak to bez wątpienia aktualnie najlepszy polski sędzia, który ma bardzo bogate CV i doświadczenie. W UEFA jest on sklasyfikowany w grupie Elite, w której skład wchodzi 27 najlepszych sędziów z Europy. 40-letni arbiter z Płocka na swoim koncie ma poprowadzonych ponad 300 spotkań PKO Ekstraklasy, 28 meczów Ligi Mistrzów i 18 Ligi Europy. Dodatkowo był on rozjemcą Superpucharu Europy, a także uczestniczyłw EURO 2016 i mistrzostwach świata 2018. W 2019 roku Szymon Marciniak był sędzią VAR w finale Ligi Europy. Polak w tym sezonie dobrze sobie radzi na arenie międzynarodowej i nie ma co ukrywać, że jest jednym z głównych kandydatów do wyjazdu na mundial do Kataru, który odbędzie się w przyszłym roku.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje