Szeriff Tyraspol - Szachtar Donieck 2-0 (1-0). 1. kolejka Ligi Mistrzów

W starciu 1. kolejki Ligi Mistrzów, które rozegrane zostało 15 września, drużyna Szeriffu wygrała z Szachtarem 2-0 (1-0). Mecz na Bolshaya Sportivnaya Arena w Tyraspol obejrzało 5 205 widzów.

Liga Mistrzów
2021-09-15 18:45 | Stadion: Bolshaya Sportivnaya Arena | Widzów: 5205 | Arbiter: Deniz Aytekin
Szeriff Tyraspol
Szachtar Donieck
2
0
A. Traoré 16'
M. Yansane 62'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Szachtaru wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Adama Traoré wywołał eksplozję radości wśród kibiców Szeriffu , zdobywając bramkę w 16. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Cristiano.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Gustavo Dulanto z Szeriffu. Była to 42. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Szeriffu.

Drugą połowę zespół Szachtaru rozpoczął w zmienionym składzie, za Tetêgo wszedł Marlos. A kibice Szeriffu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Moma Yansane'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Dimitris Kolovos. Posunięcie trenera było słuszne. Moma Yansane'a zdobył kolejną bramkę w 62. minucie spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Szeriffu w 62. minucie spotkania, gdy Momo Yansane strzelił drugiego gola. Po raz kolejny w zdobyciu bramki pomógł Cristiano.

W 64. minucie Marcos Antonio został zastąpiony przez Alana Patricka. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Marlon Santos da Silva Barbosa
42′ Gustavo Alfonso Dulanto Sanguinetti
Mykola Matvienko
Cristiano da Silva Leite
. Ismaily
55′ Dimitris Kolovos
Maycon de Andrade Barberan
Sébastien Thill
Mateus Cardoso Lemos Martins46′
85′ Edmond Addo
Fernando Dos Santos Pedro65′
 16′ Adama Traoré
Marcos Antonio Silva Santos64′
67′ Jasurbek Jumaboy oʻgʻli Yaxshiboyev
Pedro Victor Delmino da Silva
85′ Frank Andersson Castañeda Vélez
Viktor Kornienko
85′ Stjepan Radeljić
Artem Bondarenko
85′ Boban Nikolov
Alan Patrick Lourenço64′
67′ Bruno Felipe Souza da Silva
. Marlos46′
55′  62′ Momo Yansane
Mykhailo Mudryk65′

Taras Stiepanienko

Heorhii Sudakov

Danylo Sikan

Jeśli zespół Szachtaru nie wykorzystał 17 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mógł liczyć na zwycięstwo.

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Szeriffu pokazał jedną żółtą.

Drużyna Szeriffu w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.