Szeriff Tyraspol - Real Madryt 0-3 (0-2). 5. kolejka Ligi Mistrzów

W spotkaniu 5. kolejki Ligi Mistrzów, które rozegrane zostało 24 listopada, drużyna Szeriffu przegrała z Realem 0-3 (0-2). Mecz na Bolshaya Sportivnaya Arena w Tyraspol obejrzało 5 932 widzów.

Liga Mistrzów
2021-11-24 21:00 | Stadion: Bolshaya Sportivnaya Arena | Widzów: 5932 | Arbiter: Szymon Marciniak
K. Benzema 55'

Zespół Realu (”Królewscy”) bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała szóstą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Szeriffu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W czwartej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ferlanda Mendy'ego z ”Królewskich”, a w 28. minucie Fernanda Costanzę z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Realu w 30. minucie spotkania, gdy David Alaba zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka Szeriffu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 0-2 podwyższył Toni Kroos. Przy strzeleniu gola asystował Rodrygo.

Niedługo później Karim Benzema wywołał eksplozję radości wśród kibiców Realu, zdobywając kolejną bramkę w 55. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie. Asystę zanotował Ferland Mendy.

W 59. minucie za Brunona Souzę wszedł Keston Julien. W 60. minucie w zespole Szeriffu doszło do zmiany. Boban Nikolov wszedł za Dimitrisa Kolovosa. W tej samej minucie trener Szeriffu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Momo Yansane, a murawę opuścił Frank Castañeda.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Thibaut Courtois
28′ Fernando Peixoto Costanza
Luka Modrić
59′ Bruno Felipe Souza da Silva
Toni Kroos  45′
60′ Frank Andersson Castañeda Vélez
Casemiro84′
Sébastien Thill
Rodrygo Silva de Goes84′
60′ Dimitris Kolovos
Karim Benzema  55′
81′ Adama Malouda Traoré
Silva Junior Marcelo60′
81′ Maxim Cojocaru
. Nacho65′
59′ Keston Julien
Alarcon Suarez Isco
60′ Boban Nikolov
Lucas Vázquez Iglesias65′
60′ Momo Yansane
Marco Asensio Willemsen84′

Mariano Díaz Mejía

Luka Jović

Jedenastka Realu była w posiadaniu piłki przez 70 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Szeriffu w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.