Szachtar Donieck - Real Madryt 2-0 (0-0). 5. kolejka Ligi Mistrzów

1 grudnia na NSK Olimpijs'kyj w Kijowie odbył się pojedynek 5. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Szachtaru i Realu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Szachtaru 2-0.

M. Solomon 82'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Realu (”Królewscy”) wygrał dwa razy, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Raphael Varane z zespołu gości. Była to 14. minuta starcia.

W 25. minucie Júnior Moraes został zastąpiony przez Dentinha. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Szachtaru w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie bramkę zdobył Dentinho.

Niedługo później trener ”Królewskich” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Martina Ødegaarda. Na boisko wszedł Isco, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Mariano Díaz, Vinícius Júnior, a na ich miejsce weszli Karim Benzema, Rodrygo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Szachtaru w 82. minucie spotkania, gdy Manor Solomon strzelił drugiego gola. Sytuację bramkową stworzył Maycon.

W 85. minucie boisko opuścili piłkarze Szachtaru: Alan Patrick, Fernando, a na ich miejsce weszli Wiktor Kowalenko, Dentinho. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Ferland Mendy
73′ . Marlos
Luka Modrić
85′ Wiktor Kowalenko
Rodrygo Silva de Goes77′
Taras Stiepanienko
Marco Asensio Willemsen
Mateus Cardoso Lemos Martins
Toni Kroos
25′ Aluísio Chaves Ribeiro Moraes Júnior
Martin Ødegaard77′
74′ . Taison
Eder Gabriel Militao
73′ Maycon de Andrade Barberan
Silva Junior Marcelo
85′ Fernando Dos Santos Pedro
Sergio Arribas Calvo
25′  57′ 85′ Bruno Ferreira Bonfim
Casemiro
85′ Alan Patrick Lourenço
Alarcon Suarez Isco77′
Marcos Antonio Silva Santos
Mariano Díaz Mejía77′
74′  82′ Manor Solomon
Vinicius Junior77′
Heorhii Sudakov

Jeśli zespół Realu nie wykorzystał 11 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mógł liczyć na zwycięstwo.

Arbiter nie ukarał zawodników Szachtaru żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną żółtą.

Jedenastka Szachtaru dokonała pięciu zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.