Szachtar Donieck - Real Madryt 0-5 (0-1). 3. kolejka Ligi Mistrzów

W pojedynku 3. kolejki Ligi Mistrzów, który rozegrany został 19 października, drużyna Szachtaru przegrała wysoko z Realem 0-5 (0-1). Mecz na NSK Olimpijs'kyj w Kijowie obejrzało 34 037 widzów.

Liga Mistrzów
2021-10-19 21:00 | Stadion: NSK Olimpijs'kyj | Widzów: 34037 | Arbiter: Srđan Jovanović
K. Benzema 90'

Od pierwszych minut jedenastka Realu (”Królewscy”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Szachtaru była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 37. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Szachtaru Serhii Kryvtsov.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Królewskich”.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Marcosowi Antoniowi z jedenastki gospodarzy. Była to 46. minuta spotkania. Trener Szachtaru postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Marlos, a murawę opuścił Tetê.

Na drugą połowę drużyna Szachtaru wyszła w zmienionym składzie, za Manora Solomona wszedł Marcos Antonio.

Niedługo później Vinícius Júnior wywołał eksplozję radości wśród kibiców Realu, zdobywając kolejną bramkę w 51. minucie meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Luka Modrić.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Gola na 0-3 strzelił po raz drugi w 56. minucie Vinícius Júnior. Asystę przy bramce zanotował Karim Benzema.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Realu w 65. minucie spotkania, gdy Rodrygo strzelił czwartego gola. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Vinícius Júnior.

Niedługo później trener Realu postanowił wzmocnić formację obronną i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Ferlanda Mendy'ego. Na boisko wszedł Marcelo, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 74. minucie Fernando zastąpił Mykhaila Mudryka. Między 75. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Realu: Toni Kroos, Rodrygo, Luka Modrić, Éder Militão, na ich miejsce weszli: Federico Valverde, Asensio, Eduardo Camavinga, Vallejo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ismailya, Alana Patricka zajęli: Viktor Kornienko, Taras Stiepanienko.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej pierwszej minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Karim Benzema. Bramka padła po podaniu Asensia.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-5.

Lucas Vázquez Iglesias
37′ (samob.) Serhii Kryvtsov
Eder Gabriel Militao87′
Marlon Santos da Silva Barbosa
David Alaba
75′ . Ismaily
Ferland Mendy69′
Maycon de Andrade Barberan
Luka Modrić78′
46′ Mateus Cardoso Lemos Martins
Toni Kroos78′
46′ Manor Solomon
Casemiro
79′ Alan Patrick Lourenço
Rodrygo Silva de Goes  65′ 78′
Pedro Victor Delmino da Silva
Karim Benzema  90′
74′ Fernando Dos Santos Pedro
Silva Junior Marcelo69′
75′ Viktor Kornienko
. Nacho
Bruno Ferreira Bonfim
Jesús Vallejo Lázaro87′
46′ . Marlos
Antonio Blanco Conde
74′ Mykhailo Mudryk
Eduardo Celmi Camavinga78′
46′ 46′ Marcos Antonio Silva Santos
Federico Valverde78′
79′ Taras Stiepanienko
Marco Asensio Willemsen78′
Heorhii Sudakov
Mariano Díaz Mejía
Danylo Sikan

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Szachtaru przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.