Szachtar Donieck - Borussia Moenchengladbach 0-6 w 3. kolejce Ligi Mistrzów

Sensacja w Lidze Mistrzów! Szachtar Donieck, po wygranej z Realem Madryt i remisie z Interem Mediolan, przegrał u siebie aż 0-6 z Borussią Moenchengladbach w meczu 3. kolejki grupy B.

Liga Mistrzów: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Szalone rzeczy dzieją się w meczach grupy B tegorocznej Ligi Mistrzów. A zwłaszcza tych z udziałem Szachtara Donieck i Borussii Moenchengladbach. Druga z drużyn wcześniej niespodziewanie zremisowała z Interem Mediolan oraz Realem Madryt, choć z tym drugim prowadziła już 2-0.

Ukraiński zespół zaś rozpoczął sezon od niespodziewanej wygranej nad Realem Madryt 3-2, później bezbramkowo remisując z Interem Mediolan. Do dzisiejszego spotkania przystępował z pozycji lidera grupy.

Wynik bezpośredniego starcia mógł być niespodzianką, ale chyba nikt nie spodziewał się, że do przerwy goście będą prowadzili z liderem grupy aż 4-0!

Już w 8. minucie wynik meczu otworzył Alassane Plea, który jeszcze przed przerwą atomowym uderzeniem z przed pola karnego zdobył swoją drugą bramkę. W międzyczasie kolejne uderzenie sprzed pola karnego odbiło się rykoszetem od Wałerija Bondara i zmyliło bramkarza Szachtara.

Tuż przed przerwą na 4-0 podwyższył Ramy Bensebaini, odnajdując się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Po zmianie stron wciąż trwał koncert jednej drużyny. Najpierw fatalny błąd bramkarza ukraińskiego zespołu wykorzystał Lars Stindl. Kilka minut później hat-tricka skompletował Plea.

Dzięki wygranej drużyna z Niemiec niespodziewanie objęła prowadzenie w tabeli z pięcioma punktami. Szachtar ma na koncie cztery "oczka", Inter dwa, Real - jedno. Początek meczu Inter - Real o godzinie 21.

Szachtar Donieck - Borussia Moenchengladbach 0-6 (0-4)

Bramki: 0-1 Plea (8.), 0-2 Bondar (17. - bramka samobójcza), 0-3 Plea (26.), 0-4 Bensebaini (44.), 0-5 Stindl (65.), 0-6 Plea (79.).

Stefan Lainer82′
17′ (samob.) Valerii Bondar
Matthias Ginter
46′ Davit Khocholava
Nico Elvedi82′
Viktor Kornienko
Ramy Bensebaini  44′
Mateus Cardoso Lemos Martins
Christoph Kramer
46′ . Marlos
Jonas Hofmann75′
46′ Marcos Antonio Silva Santos
Marcus Thuram
63′ Manor Solomon
Florian Neuhaus
69′ Maycon de Andrade Barberan
Lars Stindl  65′ 69′
46′ . Taison
László Benes
46′ Wiktor Kowalenko
Valentino Lazaro75′
46′ Alan Patrick Lourenço
Rocco Reitz
69′ Taras Stiepanienko
Hannes Wolf69′
Heorhii Sudakov
Breel Donald Embolo
46′ Aluísio Chaves Ribeiro Moraes Júnior