Superpuchar Europy: Bayern Monachium - Sevilla Futbol Club 2-1 (1-1,1-1)

24 września na Puskás Aréna w Budapeszcie odbyło się spotkanie rozgrywek Superpucharu Europy pomiędzy drużynami Bayernu Monachium a Sevilla FC. Pojedynek zakończył się po dogrywce zwycięstwem Bayernu Monachium 2-1, który zdobył Superpucharu Europy.

L. Ocampos 13'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie sędzia pokazał kartkę Davidowi Alabie, piłkarzowi Bayernu Monachium (”Bawarczycy”).

W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Sevilla FC otworzyli wynik. W 13. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Lucas Ocampos.

Piłkarze Bayernu Monachium odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Leon Goretzka. Bramka padła po podaniu Roberta Lewandowskiego.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartkę Joanowi Jordánowi z Sevilla FC. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 55. minucie kartką został ukarany Jules Koundé, zawodnik Sevilla FC. W 56. minucie Luuk de Jong zastąpił Youssefa Ena-Nesyriego.

W tej samej minucie Ivan Rakitić został zmieniony przez Ólivera Torresa, co miało wzmocnić zespół Sevilla FC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leroya Sanégo na Corentina Tolisso w 70. minucie. W tej samej minucie kartkę obejrzał Fernando z drużyny Sevilla FC. Chwilę później trener Sevilla FC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Susę. Na boisko wszedł Nemanja Gudelj, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Lucas Hernández, piłkarz Bayernu Monachium. W drugiej połowie nie padły gole.

Yassine Bounou
11′ 112′ David Alaba
Sergio Escudero119′
90′ 99′ Lucas Hernández Pi
Jules Koundé55′
Benjamin Pavard
Jesus Navas
Niklas Süle
Diego Carlos Santos Silva
 34′ 99′ Leon Goretzka
Ivan Rakitić56′
70′ Leroy Sané
Luuk de Jong56′
Alexander Nübel
Javier Díaz Sánchez
Sven Ulreich
Tomasz Vaclik
112′ Jerome Boateng
Sergio Gomez
99′ Alphonso Davies
Óliver Torres Munoz56′
99′  104′ Aginaga Javi Martinez
Franco Damián Vázquez94′
Jamal Musiala
Munir El Haddadi
70′ Corentin Tolisso
Youssef En-Nesyri56′
Malik Tillman
Carlos Fernandez
Joshua Zirkzee
Bryan Gil Salvatierra

W 94. minucie w jedenastce Sevilla FC doszło do zmiany. Franco Vázquez wszedł za Joana Jordána. Chwilę później trener Bayernu Monachium postanowił bronić wyniku. W 99. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Leona Goretzkę wszedł Alphonso Davies, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik.

W tej samej minucie w jedenastce ”Bawarczyków” doszło do zmiany. Javi Martinez wszedł za Lucasa Hernándeza.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Bawarczyków” w 104. minucie spotkania, gdy Javi Martinez zdobył drugą bramkę. W ósmej minucie przed zakończnieniem dogrywki w jedenastce ”Bawarczyków” doszło do zmiany. Jerome Boateng wszedł za Davida Alabę.

W 119. minucie kartkę otrzymał Sergio z Sevilla FC. Dogrywkę wygrała drużyna Bayernu Monachium która strzeliła jednego gola.

Zespół Bayernu Monachium był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

”Bawarczycy” dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy.