Reklama

Reklama

Superliga. Czy reprezentacja Polski straci bramkarza?

​W dwunastu klubach, którym za stworzenie Superligi grozi wykluczenie z FIFA i UEFA, zatrudniony jest tylko jeden Polak. Wojciech Szczęsny w Juventusie. Czy Polska straci reprezentacyjnego bramkarza?

Bayern Monachium jest póki co na marginesie. Jego szefowie brali udział w negocjacjach dotyczących powołania Superligi, ale w obliczu groźby dyskwalifikacji FIFA i UEFA, wycofali się z przystąpienia do spółki. Pozostało 12 klubów: Juventus, Milan, Inter z Serie A, Barcelona, Real Madryt i Atletico z La Liga, oraz sześć angielskich Manchester City, Manchester United, Tottenham, Liverpool, Chelsea i Arsenal.

Tylko w jednym z tych 12 klubów zatrudniony jest Polak. Bramkarzowi Juventusu Wojciechowi Szczęsnemu grozi dyskwalifikacja jak wszystkim, którzy zdecydują się grać w Superlidze. Gdyby do niej doszło Szczęsny nie mógłby występować w reprezentacji.

Reklama

To samo grozi Robertowi Lewandowskiemu, gdyby szefowie Bayernu przystąpili do Superligi. Wciąż jest na to duża szansa, choć póki co przyglądają się tylko rozwojowi sytuacji.

MiWi

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL