Reklama

Reklama

Superliga. Aleksander Czeferin zabrał głos po wycofaniu Manchesteru City

Kolejne kluby założycielskie coraz głośniej zastanawiają się nad wycofaniem z Superligi. Taką decyzję podjął już Manchester City. Prezydent UEFA Aleksander Czeferin ponownie przywitał "The Citizens" w "europejskiej rodzinie piłkarskiej".

Reklama

Superliga miała stanowić nowe otwarcie w europejskim futbolu. Rozgrywki miały bowiem zrzeszać najlepsze kluby na Starym Kontynencie, które rywalizowałyby jedynie między sobą o prymat w Europie, nie dopuszczając do zmagań mniejszych i biedniejszych przeciwników.

Reklama

Taki pomysł, co zrozumiałe, nie spotkał się z pozytywną reakcją środowiska piłkarskiego na czele z Europejską Federacją Piłkarską - UEFA, która zagroziła, że zablokuje możliwość udziału w rozgrywkach krajowych oraz reprezentacyjnych wszystkim zawodnikom grających w Superlidze. Dodatkowo presja kibiców sprawiła, że poszczególne kluby zaczęły wycofywać się z idei rywalizacji w nowych zmaganiach.

Wśród klubów wycofujących się z Superligi jest Manchester City. To spotkało się z reakcją prezydenta UEFA Alexandra Ceferina, który od początku apelował do wszystkich o rozwagę i potępiał pomysł powstania nowych rozgrywek.

- Z przyjemnością witam z powrotem Manchester City w europejskiej rodzinie piłkarskiej. Wykazali się wspaniałą inteligencją. To ważny klub dla futbolu i cieszę się, że będę mógł z nimi współpracować w lepszej przyszłości - przyznał Ceferin.

Czytaj więcej na polsatsport.pl

Dowiedz się więcej na temat: Aleksander Czeferin | Manchester City | Superliga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje