Stade Rennes FC - Sevilla Futbol Club 1-3 (0-2). 6. kolejka Ligi Mistrzów

W meczu 6. kolejki Ligi Mistrzów, który rozegrany został 8 grudnia, zespół Stade Rennes przegrał z Sevilla FC 1-3 (0-2). Pojedynek odbył się na Roazhon Park.

Y. En-Nesyri 45',81'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”) znajduje się na dole tabeli zajmując 28. pozycję, za to zespół Sevilla FC zajmując dziewiąte miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Sevilla FC.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 23. minucie sędzia ukarał kartkami Hamariego Traorégo ze Stade Rennes oraz Youssefa Ena-Nesyriego z drużyny gości.

Tymczasem to piłkarze Sevilla FC otworzyli wynik. W 32. minucie Jules Koundé dał prowadzenie swojemu zespołowi. Sytuację bramkową stworzył Oussama Idrissi.

W 45. minucie kartkę dostał Ben Halfon, zawodnik Stade Rennes.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Sevilla FC, strzelając kolejnego gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Youssef En-Nesyri. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Óliver Torres.

W 50. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Karima Rekika z Sevilla FC, a w 62. minucie Damiena Da Silvę z drużyny przeciwnej. W 70. minucie M'Baye Niang został zmieniony przez Georginia Ruttera.

Między 70. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze Stade Rennes: Damien Da Silva, Ben Halfon, Jeremy Doku, Christ-Emmanuel Maouassa, na ich miejsce weszli: Nayef Aguerd, Flavien Tait, Gnantin Gboho, Adrien Truffert. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Oussamy Idrissiego, Sergiego Gómeza, Susy zajęli: Lucas Ocampos, Fernando, Óscar Rodríguez. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Brandonowi Soppy'emu z Stade Rennes.

W 81. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Youssef En-Nesyri z Sevilla FC. Asystę przy golu zanotował Óscar Rodríguez.

W 83. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Franco Vázquez, Carlos Fernández, a na ich miejsce weszli Óliver Torres, Youssef En-Nesyri. W 86. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Georginio Rutter. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Yassine Bounou
23′ Hamari Traoré
Jules Koundé  32′
72′ Brandon Soppy
Sergio Gomez76′
62′ 70′ Damien Da Silva
Diego Carlos Santos Silva
79′ Christ-Emmanuel Faitout Maouassa
Karim Rekik50′
Eduardo Camavinga
Nemanja Gudelj
79′ Jérémy Doku
Jesus Joaquin Fernandez Saenz de la Torre76′
Dalbert Henrique Chagas Estevão
Oussama Idrissi72′
Steven N'Zonzi
Ivan Rakitić
45′ 79′ Ben Halfon
Óliver Torres Munoz83′
70′ M'Baye Babacar Niang
Youssef En-Nesyri  45′, 81′ 23′ 83′
Pépé Bonet Kapambu
Javier Díaz Sánchez
70′ Nayef Aguerd
Alfonso Pastor Vacas
Lorenz Assignon
Francisco Fernando76′
Gerzino Nyamsi
Lucas Ariel Ocampos72′
79′ Adrien Truffert
Enrique Ríos Vega
Benjamin Bourigeaud
Óscar Rodríguez Arnaiz76′
79′ Gnantin Yann Gboho
Juan Luis Sánchez Velasco
James Edward Lea Siliki
Antonio Zarzana Pérez
79′ Flavien Tait
Luuk de Jong
Lesley Chimuanya Ugochukwu
Carlos Fernandez83′
Adrien Hunou
Franco Damián Vázquez83′
70′  86′ (k.) Georginio Rutter

Drużyna Stade Rennes zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.