Sheriff Tyraspol pokonał Szachtara Donieck w 1. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów

Udany debiut Sheriffa Tyraspol w Lidze Mistrzów! Zespół z Nadniestrza wygrał 2-0 z Szachtarem Donieck w pierwszym meczu grupy D Ligi Mistrzów.

Dla Sheriffa Tyraspol dzisiejszy mecz był wielkim wydarzeniem. Był to nie tylko debiut tego zespołu w Lidze Mistrzów, ale w ogóle jakiegokolwiek mołdawskiego klubu. A jak na ironię, leżący w Nadniestrzu Tyraspol nie utożsamia się z krajem, będąc stolicą samozwańczej, nieuznawanej republiki.

Debiutancki rywal trafił się Sheriffowi trudny, bowiem był nim zaprawiony w europejskich bojach Szachtar Donieck. Grupową stawkę uzupełniają giganci - Real Madryt i Inter Mediolan.

Co ciekawe, w wyjściowym składzie zespołu z Tyraspola znalazł się wypożyczony z Legii Warszawa Jasur Jakszibojew.

Sheriff Tyraspol udanie debiutuje w Lidze Mistrzów

Spotkanie bardzo szybko ułożyło się dla gospodarzy w wymarzony sposób! Już w 16. minucie trudny strzał z powietrza oddał Adama Traore, a piłka znalazła drogę do bramki!

W drugiej połowie Sheriff nie zwolnił tempa, podwyższając na 2-0. W 62. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony niepilnowany Momo Yansane głową umieścił piłkę w bramce.

Chwilę później okazję do zdobycia swojej drugiej bramki miał ponownie Traore, lecz jego techniczny strzał powędrował tuż nad poprzeczką.

Sheriff Tyraspol - Szachtar Donieck 2-0 (1-0)

Bramki: 1-0 Traore (16.), 2-0 Yansane (62.).

Liga Mistrzów
2021-09-15 18:45 | Stadion: Bolshaya Sportivnaya Arena | Widzów: 5205 | Arbiter: Deniz Aytekin

Marlon Santos da Silva Barbosa
42′ Gustavo Alfonso Dulanto Sanguinetti
Mykola Matvienko
Cristiano da Silva Leite
. Ismaily
55′ Dimitris Kolovos
Maycon de Andrade Barberan
Sébastien Thill
Mateus Cardoso Lemos Martins46′
85′ Edmond Addo
Fernando Dos Santos Pedro65′
 16′ Adama Traoré
Marcos Antonio Silva Santos64′
67′ Jasurbek Jumaboy oʻgʻli Yaxshiboyev
Pedro Victor Delmino da Silva
85′ Frank Andersson Castañeda Vélez
Viktor Kornienko
85′ Stjepan Radeljić
Artem Bondarenko
85′ Boban Nikolov
Alan Patrick Lourenço64′
67′ Bruno Felipe Souza da Silva
. Marlos46′
55′  62′ Momo Yansane