Sevilla Futbol Club - Borussia Dortmund 2-3 (1-3). Liga Mistrzów

17 lutego na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán odbyło się starcie rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Sevilla FC i Borussii Dortmund. Mecz zakończył się zwycięstwem Borussii Dortmund 3-2.

Liga Mistrzów
2021-02-17 21:00 | Stadion: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán | Arbiter: Danny Makkelie
E. Håland 27',43'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Suso wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sevilla FC , zdobywając bramkę w siódmej minucie spotkania. W zdobyciu bramki pomógł Fernando.

Piłkarze gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 19. minucie Mahmoud Dahoud wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola pomógł Erling Haaland.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Borussii Dortmund w 27. minucie spotkania, gdy Erling Haaland strzelił drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Jadon Sancho.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Borussii Dortmund, strzelając kolejnego gola. W 43. minucie Erling Haaland po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 1-3. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Marco Reus.

Drugą połowę drużyna Sevilla FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ivana Rakiticia wszedł Nemanja Gudelj. W 60. minucie Suso został zastąpiony przez Luuka de Jonga.

Między 60. a 80. minutą, boisko opuścili piłkarze Sevilla FC: Youssef En-Nesyri, Alejandro Gomez, Joan Jordán, na ich miejsce weszli: Munir, Óliver Torres, Óscar Rodríguez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Raphaëla Guerreiro, Marca Reusa zajęli: Felix Passlack, Julian Brandt. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Matsowi Hummelsowi, zawodnikowi gości.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 84. minucie na listę strzelców wpisał się Luuk de Jong. Bramka padła po podaniu Óscara Rodrígueza.

W 88. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Óscara Rodrígueza z Sevilla FC, a w 90. minucie Erlinga Haalanda z drużyny przeciwnej. W samej końcówce starcia w jedenastce Borussii Dortmund doszło do zmiany. Thomas Meunier wszedł za Mahmouda Dahouda. Zespołowi Sevilla FC zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Borussii Dortmund.

Raphaël Guerreiro76′
72′ Joan Jordán Moreno
Mahmoud Dahoud  19′ 90′
Francisco Fernando
Emre Can
46′ Ivan Rakitić
Jude Bellingham
 7′ 60′ Jesus Joaquin Fernandez Saenz de la Torre
Marco Reus80′
60′ Youssef En-Nesyri
Erling Haaland  27′, 43′ 90′
60′ Alejandro Gomez
Felix Passlack76′
46′ Nemanja Gudelj
Nico Schulz
60′ Óliver Torres Munoz
Steffen Tigges
72′ 89′ Óscar Rodríguez Arnaiz
Julian Brandt80′
60′ Munir El Haddadi
Reinier Jesus Carvalho
60′  84′ Luuk de Jong
Youssoufa Moukoko

Giovanni Alejandro Reyna

Przewaga zespołu Sevilla FC w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Borussii Dortmund przyznał dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Borussii Dortmund w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.