Sensacja w Lidze Mistrzów. Cristiano Ronaldo przechodzi do historii

Ekipa BSC Young Boys sensacyjnie pokonała 2-1 Manchester United w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Gola dla "Czerwonych Diabłów" zdobył niezawodny Cristiano Ronaldo, który przeszedł do historii - zrównał się z Ikerem Casillasem na czele zawodników z największą liczbą występów w Champions League.

Ronaldo miał już za sobą pierwszy mecz po powrocie do ekipy "Czerwonych Diabłów". Z Old Trafford przywitał się w sposób fenomenalny, strzelając dwa gole w wygranym 4-1 starciu z Newcastle.

To jednak nie CR7, a grając w ekipie gospodarzy Meschack Elia miał pierwszą okazję do zdobycia gola w tym meczu. Kongijski napastnik finalizował szybką kontrę Young Boys, lecz indywidualny rajd zakończył niecelnym, płaskim strzałem. Piłka przeleciała tuż obok słupka.

"Czerwone Diabły" miały za to w pierwszych minutach spore problemy ze sforsowaniem obrony rywala. W grze Anglików brakowało pomysłu i błysku. Sporo było za to niedokładności.

Sytuacja zmieniła się jednak w 13. minucie, gdy Ronaldo zrobił to, co potrafi najlepiej, posyłając piłkę do siatki. Portugalczyk pewnie wykorzystał błyskotliwe dogranie swojego rodaka - Bruno Fernandesa - i uderzył między nogami interweniującego bramkarza.

Tym trafieniem Ronaldo uświetnił wyjątkowy dla siebie mecz. Było to bowiem jego 177. spotkanie w Champions League, co pozwoliło mu zrównać się z byłym kolegą klubowym - Ikerem Casillasem - na czele klasyfikacji zawodników z największą liczbą występów w Lidze Mistrzów.

W 24. minucie mogło być 1-1, ale David de Gea poradził sobie z uderzeniem z dystansu rywala. Manchester potrzebował kilku sekund, by w odpowiedzi wtargnąć w pole karne gospodarzy. Mocny strzał z ostrego kąta oddał Ronaldo, ale tym razem David von Ballmoos nie dał się pokonać. Kilka minut później szwajcarski bramkarz ponownie spisał się bez zarzutu, łapiąc piłkę po dośrodkowaniu z prawej flanki. Gdyby nie to, Ronaldo z łatwością zdobyłby drugą bramkę.

Sytuacja Manchesteru zaczęła się komplikować w 35. minucie, gdy Aaron Wan-Bissaka obejrzał czerwoną kartkę za brutalny faul. Ole Gunnar Solskjaer zareagował natychmiastowo - zdjął z boiska skrzydłowego Jadona Sancho, a wprowadził na plac gry obrońcę - Diogo Dalota. Ten manewr pozwolił gościom utrzymać do przerwy jednobramkowe prowadzenie.

Po zmianie stron w drużynie "Czerwonych Diabłów" doszło do kolejnej roszady. Raphael Varane zastąpił Donny'ego van de Beeka. W drużynie Young Boys z boiska zszedł natomiast Vincent Sierro. Jego miejsce zajął Jordan Siebatcheu.

W 54. minucie Ronaldo wpadł w pole karne gospodarzy i upadł w starciu z Mohamedem Camarą. Arbiter nie dopatrzył się przewinienia i od razu zasygnalizował, że nie odgwizda rzutu karnego. Wściekły Portugalczyk machał rękami, krzycząc w stronę sędziego, lecz nie mógł już zmienić jego decyzji.

Podopieczni trenera Solskjaera grali w sposób bardzo wyrachowany, starając się przede wszystkim nie stracić bramki. Próbowali nawet grać na czas, za co de Gea obejrzał żółty kartonik.

Gospodarze natomiast ciągle nękali defensywę Anglików i w 66. minucie dopięli swego. Nicolas Moumi Ngamaleu uprzedził w polu karnym Varane'a i doprowadził do wyrównania.

W 72. minucie plac gry opuścili Ronaldo i Fernandes. Impuls ekipie Manchesteru mieli natomiast dać Jesse Lingard oraz Nemanja Matić.

Kilkanaście minut przed końcem spotkania trybuny się ożywiły, gdy na boisko wbiegł jeden z fanów. Szybko zatrzymali go jednak ochroniarze.

Chwilę później groźne zrobiło się, gdy Lindeloef zderzył się głową z Elią. Znacznie bardziej odczuł to starcie piłkarz Manchesteru, który potrzebował pomocy sztabu medycznego.

Bohaterem Young Boys mógł zostać Sandro Lauper, który popisał się kapitalnym strzałem z dystansu. De Gea zdołał jednak końcówkami palców przenieść piłkę nad poprzeczką.

Wydawało się, że mecz skończy się podziałem punktów. W doliczonym czasie gry fatalny błąd popełnił jednak Lingaard. Po jego zagraniu Siebatcheu stanął oko w oko z bramkarzem Manchesteru United i zapewnił swojej ekipie trzy "oczka".

Young Boys - Manchester United 2-1

Wszystkie mecze Ligi Mistrzów obejrzysz w Polsat Box Go - kliknij TUTAJ!

Liga Mistrzów
2021-09-14 18:45 | Stadion: Stadion Wankdorf | Widzów: 31120 | Arbiter: François Letexier
David de Gea
83′ Silvan Hefti
Aaron Wan-Bissaka35′
Mohamed Ali Camara
Victor Lindeloef
90′ Sandro Mike Lauper
Harry Maguire
Ulisses Alexandre Garcia Lopes
Luke Shaw
50′ 82′ Christopher Martins Pereira
Donny van de Beek46′
45′ Christian Fassnacht
Jadon Sancho37′
 66′ Nicolas Brice Moumi Ngamaleu
Paul Pogba
46′ Vincent Olivier Sierro
Fred89′
Michel Aebischer
Bruno Fernandes72′
90′ Meschack Elia Lina
José Diogo Dalot Teixeira37′
90′ Cédric Zesiger
Raphael Varane46′ 64′
Alexandre Tounde Dimitri Jankewitz
Jesse Lingard72′
82′ Fabian Rieder
Juan Mata
Marvin Spielmann
Nemanja Matić72′
83′ Miralem Sulejmani
Mason Greenwood
90′ Aka Wilfried Kanga
Anthony David Junior Elanga
Felix Khonde Mambimbi
Anthony Martial89′
46′  90′ Theoson-Jordan Siebatcheu Pefok