Real pokazał moc. Zwycięstwo po królewsku

Po pięknych golach Toniego Kroosa i Marco Asensio Real Madryt pokonał Inter Mediolan 2-0 (1-0) i zajął pierwsze miejsce w grupie D, co zapewnia mu rozstawienie w losowaniu par 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Ze słów Carlo Ancelottiego wynikało, że nie przykładał do wygrania grupy wielkiej wagi. - Jeśli chcesz zwyciężyć w Lidze Mistrzów, musisz pokonać każdego rywala - powiedział przed meczem trener Realu. W starciu z Interem na Santiago Bernabeu wystawił jednak podstawową jedenastkę. Kontuzjowanego Karima Benzemę zastąpił Luka Jovic.

Real - Inter 2-0. Wspaniały gol Kroosa

Inter wracał na Santiago Bernabeu ze znakomitymi wspomnieniami. Ostatni raz grał tu w finale Ligi Mistrzów 2010 roku, który wygrał z Bayernem Monachium 2-0. Od tego czasu minęła niemal cała epoka. Najdobitniej oddaje to sytuacja Jose Mourinho, który 11 lat temu był numerem 1 wśród trenerów, a dziś jego pozycja zawodowa uległa głębokiej dewaluacji. Zupełnie inaczej niż Ancelottiego, który mimo 62 lat wciąż utrzymuje się na szczycie. W 2014 roku wygrał z Realem Ligę Mistrzów, a latem tego roku wrócił na Santiago Bernabeu.

Jego Real gra dobrze. A w każdym razie skutecznie. Mecz z Interem zaczął tak jakby chciał pilnować remisu, który wystarczał mu do wygrania grupy D. Goście atakowali, mieli zdecydowaną przewagę, aż w 17. min kontra Królewskich zakończyła się golem. Rodrygo podał piłkę z prawego skrzydła, a Toni Kroos perfekcyjnie uderzył piłkę zza pola karnego.

Potem Inter wciąż dominował. Real mógł podwyższyć prowadzenie. Rodrygo trafił piłką w słupek. Atakujący mistrz Włoch nie miał takich szans na gola.

Real - Inter 2-0. Jeszcze piękniejszy gol Asensio

W drugiej połowie przewagę osiągnął Real. Inter tracił cierpliwość, a w 61. min Nicola Barella był sam przed Thibautem Courtoisem, ale uderzył nad poprzeczką. W 63. minucie mistrz Europy starł się przy linii bocznej z Ederem Militao. Włoch tak się zdenerwował atakiem stopera Realu, że przewracając się uderzył go pięścią w nogi. Sędzia wyrzucił Barellę z boiska, Militao dostał żółtą kartkę.

Wyniki i tabelę Grupy D Ligi Mistrzów znajdziesz tutaj!

Od tego momentu przewaga Realu stała się bardzo duża. Rezerwowy Marco Asensio zdobył cudowną bramkę uderzeniem z lewej nogi. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Bramkarz Interu nawet nie próbował interweniować. Królewscy wygrali mecz i grupę, choć wystarczał im remis.

Liga Mistrzów
2021-12-07 21:00 | Stadion: Estadio Santiago Bernabéu | Widzów: 46887 | Arbiter: Felix Brych
Danilo D'Ambrosio54′
64′ Eder Gabriel Militao
Denzel Justus Morris Dumfries46′
 17′ 78′ Toni Kroos
Hakan Calhanoglu60′
71′ Casemiro
Ivan Periszić
78′ Rodrygo Silva de Goes
Marcelo Brozović60′
78′ Luka Jović
Lautaro Javier Martínez66′
81′ Vinicius Junior
Aleksandar Kolarov
71′ Eduardo Celmi Camavinga
Mattia Zanotti
Alarcon Suarez Isco
Roberto Gagliardini66′
78′ Federico Valverde
Stefano Sensi
Lucas Vázquez Iglesias
Matias Vecino60′
78′  79′ Marco Asensio Willemsen
Arturo Vidal60′
78′ Mariano Díaz Mejía