Reklama

Reklama

Real Madryt, FC Barcelona i Juventus reagują na komunikat UEFA w sprawie Superligi

Trzy kluby, które wciąż trwają przy projekcie Superligi - Real Madryt, FC Barcelona oraz Juventus - wydały oficjalny komunikat, odpowiadając na stanowisko opublikowane w piątek przez UEFA. Trzej giganci światowego futbolu piszą między innymi o groźbach kierowanych pod ich adresem.

W piątek UEFA poinformowała o karach, jakie spotkają kluby, które postanowiły utworzyć Superligę.

Atletico Madryt, AC Milan, Inter oraz angielskie drużyny, które już wycofały się z projektu, oddadzą 5 procent przychodów z gry w pucharach i łącznie przekażą 15 mln euro na akcje charytatywne dla dzieci (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ - kliknij).

Real, Barcelona i Juventus wciąż trwają jednak przy swoim. Te drużyny wciąż są badane przez specjalny organ dyscyplinarny UEFA, a wymierzone im kary będą najprawdopodobniej bardzo dotkliwe.

UEFA otrzymała odpowiedź. Real, Barcelona i Juventus mówią jednym głosem

Reklama

W odpowiedzi na stanowisko UEFA trzy wielkie kluby, które wciąż nie wycofały się z Superligi opublikowały komunikat, w którym wspomniały między innymi o groźbach i naciskach, z którymi się spotykają.

- Kluby założycielskie cierpiały i nadal cierpią z powodu niedopuszczalnych nacisków i gróźb, aby porzucić projekt - głosi wydane oświadczenie.

- Jest to niedopuszczalne w świetle prawa, a trybunały już orzekły na korzyść propozycji Superligi, nakazując FIFA i UEFA - bezpośrednio lub za pośrednictwem ich stowarzyszonych organów - powstrzymanie się od podejmowania działań, które mogą utrudniać tę inicjatywę, gdy trwa postępowanie sądowe - napisano.

Trzy wspomniane kluby zaznaczyły również, że funkcjonowanie Superligi miało być związane z uznaniem projektu przez FIFA i UFEA, ale te organizacje odmówiły jakiejkolwiek komunikacji.

W komunikacie czytamy również, że założyciele Superligi chcieli się troszczyć o rozwój całego futbolu, planując wpłaty solidarnościowe wielokrotnie większe od tych, które oferuje UEFA.

Real, Barcelona i Juventus wyraziły także żal z powodu przyjęcia zobowiązań wobec UEFA przez pozostałych założycieli Superligi. Kluby stwierdziły również, że z uwagi na odpowiedzialność nie mogą wycofać się z próby wprowadzenia nowych rozwiązań w świecie futbolu i zapowiedziały ciągłą otwartość dla dialog z UEFA i FIFA.

TB

Dowiedz się więcej na temat: Superliga | UEFA | Real Madryt | FC Barcelona | Juventus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje