Real Madryt - Eintracht Frankfurt 2-0 (1-0). Liga -

10 sierpnia na Helsinki Olympic Stadium w Helsinkach odbył się pojedynek rozgrywek Superpucharu Europy pomiędzy drużynami Realu Madryt a Eintrachtu Frankfurt. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Realu Madryt 2-0, który wywalczył awans.

10 sierpnia na Helsinki Olympic Stadium w Helsinkach odbył się pojedynek rozgrywek  Superpucharu Europy pomiędzy drużynami Realu Madryt  a Eintrachtu Frankfurt. Starcie zakończyło się w regulaminowym czasie zwycięstwem Realu Madryt 2-0, który wywalczył awans.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Realu Madryt.

Od pierwszych minut drużyna Realu Madryt zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Eintrachtu Frankfurt była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Realu Madryt w 37. minucie spotkania, gdy David Alaba strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Casemiro.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Realu Madryt.

W 58. minucie Sebastian Rode został zmieniony przez Maria Götzego. Trener Eintrachtu Frankfurt postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Jespera Lindströma i na pole gry wprowadził napastnika Randala Muaniego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Drużyna Eintrachtu Frankfurt ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Realu Madryt, zdobywając kolejną bramkę. W 65. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Karim Benzema. Przy strzeleniu gola pomagał Vinicius Junior.

Jedyną kartkę w meczu dostał Lucas Alario z jedenastki Eintrachtu Frankfurt. Była to 90. minuta spotkania. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Zespół Realu Madryt zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał osiem celnych strzałów.

Jedenastka Eintrachtu Frankfurt zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Realu Madryt żadną kartką, natomiast zawodnikom Eintrachtu Frankfurt przyznał jedną żółtą.

Drużyna Realu Madryt w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Eintrachtu Frankfurt w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.