Real Madryt - Chelsea Londyn 1-1 (1-1). Liga Mistrzów

W półfinale rozgrywek Ligi Mistrzów, który rozegrany został 27 kwietnia, zespół Realu zremisował z Chelsea FC 1-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Estadio Alfredo Di Stéfano w Madrycie.

Liga Mistrzów
2021-04-27 21:00 | Stadion: Estadio Alfredo Di Stéfano | Arbiter: Danny Makkelie
Real Madryt
Chelsea Londyn
1
1
K. Benzema 29'
C. Pulisic 14'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Chelsea FC (”The Blues”) w 14. minucie spotkania, gdy Christian Pulisic zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Antonio Ruediger.

W 27. minucie arbiter ukarał kartką Viníciusa Júniora, piłkarza Realu.

Jedenastka Realu wyrównała wynik meczu. W 29. minucie Karim Benzema wyrównał wynik meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli. Asystę przy bramce zanotował Éder Militão.

W 38. minucie kartkę dostał Christian Pulisic z Chelsea FC. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Królewscy: Toniemu Kroos w 60. i Marcelowi w 65. minucie. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie ”Królewskich” doszło do zmiany. Eden Hazard wszedł za Viníciusa Júniora.

W tej samej minucie trener ”The Blues” postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Hakim Ziyech, a murawę opuścił Christian Pulisic. W 66. minucie Timo Werner został zastąpiony przez Kaiego Havertza. W tej samej minucie Azpilicueta został zmieniony przez Reece'a Jamesa, co miało wzmocnić jedenastkę Chelsea FC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Carvajala na Odriozolę w 77. minucie.

Trener ”Królewskich” postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Marcela i na pole gry wprowadził napastnika Asensia, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespoły wciąż miały problemy ze skutecznością. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Królewscy: Raphaelowi Varanemu w 78. i Odriozoli w 89. minucie. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce ”Królewskich” doszło do zmiany. Rodrygo wszedł za Karima Benzemę.

Édouard Mendy
78′ Daniel Carvajal Ramos
Andreas Christensen
. Nacho
Thiago Silva
Eder Gabriel Militao
Antonio Ruediger
79′ Raphael Varane
Cesar Azpilicueta67′
65′ 77′ Silva Junior Marcelo
N'Golo Kanté
60′ Toni Kroos
Luiz Frello Jorginho
Casemiro
Ben Chilwell
Luka Modrić
Christian Pulisic  14′ 38′ 66′
 29′ 90′ Karim Benzema
Timo Werner66′
28′ 66′ Vinicius Junior
Mason Mount
Diego Altube Suárez
Kepa Arrizabalaga Revuelta
Andrii Lunin
Wilfredo Daniel Caballero
78′ 90′ Álvaro Odriozola Arzallus
Marcos Alonso
77′ Marco Asensio Willemsen
Reece James67′
66′ Eden Hazard
Kurt Happy Zouma
90′ Rodrygo Silva de Goes