Reklama

Reklama

PSG - Real. Ironiczne reakcje na porażkę paryżan, nie tylko we Francji

Porażka z Realem w fatalnym stylu to niejedyny cios, który otrzymali paryżanie po kolejnym odpadnięciu z Ligi Mistrzów jeszcze przed ćwierćfinałami. Razy padają z różnych stron.

Na subtelne wbicie szpilki pozwolili sobie m.in. piarowcy z Liverpoolu, który łatwo rozprawił się w dwumeczu z Porto. Specjaliści od komunikacji medialnej angielskiego klubu uruchomili bowiem w mediach społecznościowych hasztag, który jako żywo parafrazuje hasło wykorzystywane od kilku dni przez PSG. Tworząc atmosferę przed spotkaniem z Realem, paryski klub uruchomił kampanię pod hasłem "Razem możemy to zrobić". W Liverpoolu przerobili to na "Razem to zrobiliśmy", odnosząc się do własnego sukcesu, ale też ironizując z "wyczynu" Paris Saint-Germain.

Reklama

O fatalnym występie paryżan szyderczo pisze również największa gazeta w Marsylii, tradycyjnie niezbyt przyjaźnie nastawiona do stolicy. Na pierwszej stronie "La Provence" widać ogromny napis "La degringolada" (w nawiązaniu do oczekiwanej przez PSG "remontady"), a w środku numeru jest dodatkowo "poemat dla Zizou", trenera Realu Zinedine’a Zidane’a, napisany przez jednego z najbardziej znanych francuskich dziennikarzy Franza-Oliviera Giesberta.

RP

Zobacz wyniki Ligi Mistrzów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje