PSG - Dinamo Zagrzeb 4-0. Cztery asysty Ibrahimovicia

Piłkarze Paris Saint Germain rozbili Dinamo Zagrzeb 4-0 w meczu grupy A Ligi Mistrzów. Gwiazdą wieczoru był Szwed Zlatan Ibrahimović - gola nie strzelił, ale asystował przy wszystkich golach.

Grupa A Ligi Mistrzów - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Gospodarze objęli prowadzenie w 16. minucie po podaniu Ibrahimovicia w pole karne i strzale Aleksa. Jeszcze wspanialsza była asysta Szweda przy golu na 2-0 w 61. minucie. Cztery minuty później Ibrahimović podał w pole karne Menezowi, a ten efektownie minął dwóch rywali i z bliska wpakował piłkę do bramki.

Dziesięć minut przed końcem szwedzki napastnik upadając już na murawę dograł piłkę na czystą pozycję do Guillaume'a Hoarau, który ustalił wynik.

W drugim meczu grupy A FC Porto bezbramkowo zremisowało z Dynamem w Kijowie. Portugalski zespół zapewnił już sobie awans do 1/8 finału.

Grupa A

Paris St Germain - Dinamo Zagrzeb 4-0 (1-0)

Bramki: Alex (16.), Blaise Matuidi (61.), Jeremy Menez (65.), Guillaume Hoarau (80.).

Sędzia: Pawel Gil (Polska).

Dynamo Kijów - FC Porto 0-0

Sędzia: Alberto Undiano Mallenco (Hiszpania).