Reklama

Reklama

Piłkarska LM i LE. Plan UEFA: Dokończenie w Lizbonie i Niemczech

Liga Mistrzów w Lizbonie, a Liga Europy w Niemczech, z finałem w Kolonii - tak ma wyglądać plan UEFA na dokończenie rozgrywek pucharowych sezonu 2019/20, którego szczegóły dopięto w poniedziałek. Komitet Wykonawczy UEFA ostateczną decyzję ma podjąć w czwartek.

W poniedziałek miały zakończyć się negocjacje z zainteresowanymi stronami i został uzgodniony oraz zaakceptowany plan na dokończenie rozgrywek pod egidą UEFA. O jego szczegółach poinformowały m.in. Reuters oraz włoska "La Gazzetta dello Sport".

Reklama

Zarówno Champions League, jak i Liga Europy mają zostać dokończone w formule Final Eight, bo w marcu rozgrywki zostały wstrzymane na etapie ćwierćfinałów.

Z informacji, na które powołują się media, miniturniej w Lizbonie ma się odbyć w dniach 12-23 sierpnia. Od 12 do 15 rozegrane zostaną cztery ćwierćfinały, 18 i 19 to terminy półfinałów, a 23 wyłoniony będzie zdobywca Pucharu Europy.

Areną siedmiu spotkań będą lizbońskie obiekty Benfiki - Estadio da Luz oraz Sportingu - Jose Alvalade.

UEFA zrezygnuje w ten sposób z tradycyjnej formuły "mecz i rewanż", a rozstrzygać będzie jedna potyczka na neutralnym terenie, gdyż klubów portugalskich nie ma już w rywalizacji.

Dowiedz się więcej na temat: Liga Mistrzów | liga europy | Liga Europejska | UEFA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama