Reklama

Reklama

Piłkarska Liga Mistrzów w Polsce. Poznaliśmy ceny biletów

Szachtar Donieck zagra mecze grupowe w Lidze Mistrzów na stadionie Legii Warszawa. Ukraiński klub ogłosił ceny trzymeczowych pakietów, które zaczynają się od 200 zł.

Szachtar Donieck to od 2014 r. drużyna wygnaniu. W kwietniu bieżącego roku, już po wybuchu pełnowymiarowej wojny w Ukrainie, gdy drużyna "Górnków" przyjechała na "mecz o pokój" z Lechią do Gdańska pisaliśmy o tułaczce Szachtara, po tym jak główne miasto Donbasu zajęli prorosyjscy separatyści, a tak naprawdę regularna armia Rosji. Przez ostatnie 8 lat piłkarze klubu, który jest własnością oligarchy Rinata Achmetowa grali kolejno: we Lwowie, Kijowie i Charkowie. Gdy Rosjanom przestał wystarczać Krym i część Donbasu, gdy 24 lutego 2022 r. bestialsko najechali Charków, Kijów, Mariupol i Chersoń wszelkie rozgrywki sportowe w Ukrainie przestały być możliwe, liga została przerwana.

Reklama

Tytułu mistrzowskiego nie przyznano, a jako ostateczna została uznana tabela z półmetka rozgrywek. Wobec wykluczenia drużyn rosyjskich prawo gry w fazie grupowej Ligi Mistrzów bez eliminacji uzyskała drużyna ukraińska - był nią lider półmetka Szachtar Donieck.

Wobec niemożności gry w Ukrainie długo trwały dyskusje, gdzie zagrają "Górnicy" w elitarnych rozgrywkach Champions League. Mówiło się o Gdańsku, gdzie tak ciepło został przyjęty Szachtar przy okazji "meczu o pokój", mówiło się o Krakowie i Wrocławiu, które stanowią duże skupiska ukraińskiej społeczności uchodźców, mówiono wreszcie o Łodzi - szczęśliwej dla ukraińskiego futbolu - to tu narodowa drużyna U-20 obecnego selekcjonera dorosłej kadry Ołeksandra Petrakowa na obiekcie Widzewa zdobyła tytuł mistrzów świata. 

Szachtar Donieck zagra na stadionie Legii w Lidze Mistrzów

W Łodzi, tyle że na stadionie ŁKS mecze eliminacji do Ligi Mistrzów rozgrywa Dynamo Kijów. Po pokonaniu Sturmu Graz już jutro drużyna ze stolicy Ukrainy podejmie na stadionie Króla, Benfikę Lizbona. Z informacji podanych przez specjalistę od futbolu ukraińskiego, Piotra Słonkę wynika, że z 16 tysięcy dostępnych wejściówek sprzedano już 14 tysięcy.

Ostatecznie Szachtar Donieck zdecydował się rozgrywać mecze Ligi Mistrzów na stadionie Legii Warszawa, który poprzednio gościł elitarne rozgrywki jesienią 2016 r. gdy "Wojskowi" zagrali z Borussią DortmundRealem Madryt i Sportingiem Lizbona.

Władze klubu z Doniecka ogłosiły, że pakiety biletowe na mecze "Górników" w Lidze Mistrzów będzie można kupić od 200 złotych (najtańsze), aż do 7.250 zł (sky box). Sprzedaż została podzielona na dwa etapy, od dziś tj. 16 sierpnia do 21 sierpnia wejściówki mogą kupować posiadacze karnetów na spotkania Szachtara i Legii Warszawa. Od 22 sierpnia będzie trwać sprzedaż otwarta, która zostanie zamknięta 25 sierpnia - tego dnia odbędzie się losowanie rozgrywek grupowych Ligi Mistrzów. Potem rozpocznie się kolejny etap. Każdy kibic może kupić po dwa trzymeczowe pakiety. Pełna informacja - tu.

Maciej Słomiński, Interia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL