PFC Ludogorets 1945 Razgrad - NŠ Mura 3-1 (1-0). Liga Mistrzów

28 lipca na Huvepharma Arena odbył się mecz rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Łudogorca Razgrad a NŠ Mura. Starcie zakończyło się zwycięstwem Łudogorca Razgrad 3-1. Ponieważ w pierwszym spotkaniu padł remis 0-0, awans wywalczyła jedenastka Łudogorca Razgrad. Na stadionie stawiło się 5 008 widzów.

Liga Mistrzów
2021-07-28 20:00 | Stadion: Huvepharma Arena | Widzów: 5008 | Arbiter: Marco Di Bello
T. Horvat 64'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach spotkania na listę strzelców wpisał się Pieros Sotiriou.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Bernardowi Tekpeteyowi z drużyny gospodarzy. Była to 35. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Łudogorca Razgrad.

Drugą połowę jedenastka Łudogorca Razgrad rozpoczęła w zmienionym składzie, za Bernarda Tekpeteya wszedł Wanderson. W 50. minucie kartkę dostał Kiril Despodov z Łudogorca Razgrad.

W 58. minucie za Kaiego Cipota wszedł Staniša Mandić. W 64. minucie w drużynie Łudogorca Razgrad doszło do zmiany. Stéphane Badji wszedł za Aleksa Santanę.

Zespół gospodarzy długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 60 minut, jednak jedenastka NŠ Mura doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Tomi Horvat. Przy zdobyciu bramki pomagał Žiga Kous.

W 76. minucie w drużynie Łudogorca Razgrad doszło do zmiany. Elvis Manu wszedł za Pierosa Sotiriou.

Piłkarze Łudogorca Razgrad odpowiedzieli strzeleniem gola. W 82. minucie Elvis Manu dał prowadzenie swojej jedenastce. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Cauly.

W następstwie utraty gola trener NŠ Mura postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił obrońcę Žigę Kousa i na pole gry wprowadził napastnika Tio Cipota. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 85. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Amadej Maroša, Klemen Pučko, a na ich miejsce weszli Mihael Klepač, Klemen Šturm.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Łudogorca Razgrad w 90. minucie spotkania, gdy Cauly zdobył trzecią bramkę. Bramka padła po podaniu Wandersona.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Cauly, piłkarz gospodarzy. W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku boisko opuścili piłkarze Łudogorca Razgrad: Dominik Ivilin, Mavis Tchibota, a na ich miejsce weszli Cauly, Kiril Despodov. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Žiga Kous83′
 90′ 90′ 90′ Cauly Oliveira Souza
Nino Kouter
64′ Alex Paulo Menezes Santana
Tomi Horvat  64′
Joaquim Claude Gonçalves Araújo
Klemen Šturm85′
50′ 90′ Kiril Despodov
Luka Bobičanec
 4′ 76′ Pieros Sotiriou
Kai Cipot58′
35′ 46′ Bernard Tekpetey
Klemen Pučko85′
64′ Stéphane Badji
Marko Brkić
46′ Wanderson Cristaldo Farias
David Đurak
90′ Mavis Tchibota Dufounou
Alen Kozar
90′ Dominik Yankov
Staniša Mandić58′
76′  82′ Elvis Manu
Tio Cipot83′
Dorin Rotariu
Andrija Filipović

Amadej Maroša85′

Drużyna Łudogorca Razgrad była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał zawodników NŠ Mura żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Jedenastka Łudogorca Razgrad w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.