Reklama

Reklama

Partizan Belgrad wykluczony z europejskich rozgrywek na trzy lata

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) na trzy lata wykluczyła z rozgrywek Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej siedmiokrotnego mistrza Serbii - Partizana Belgrad. Powodem są poważne zaległości finansowe.

Według informacji, jakie posiada UEFA, Partizan ma obecnie ponad 2,5 mln euro zaległości w opłatach ubezpieczeniowych i podatkowych w Serbii, których nie reguluje od września 2016 roku, pomimo wielokrotnych monitów ze strony uprawnionych organów.

To trzeci przypadek w ostatnich pięciu latach, gdy klub ma problemy finansowe związane z zaległymi należnościami na rzecz organów karno-skarbowych Serbii.

W 2013 roku z tych samych powodów Partizan był już na jeden rok wykluczony z europejskich rozgrywek piłkarskich. Teraz - zdaniem UEFA - tylko dłuższa kara może dać "efekt odstraszający" i spowodować, że klub ureguluje wszystkie zaległości.

Reklama

Graj razem z nami dla WOŚP! Wesprzyj Orkiestrę na pomagam.interia.pl

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy