Paris Saint-Germain FC - Manchester City 1-2 (1-0). Liga Mistrzów

28 kwietnia na Parc des Princes w Paryżu odbył się mecz rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami PSG i Manchesteru City. Starcie zakończyło się zwycięstwem Manchesteru City 2-1.

R. Mahrez 71'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Manchesteru City (”Obywatele”) wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze PSG (”Les Parisiens”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Po kwadransie gry bramkę zdobył Marquinhos. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Angel Di Maria.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał João Cancelowi z drużyny gości. Była to 31. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Les Parisiens”.

W 61. minucie João Cancelo został zastąpiony przez Ołeksandra Zinczenkę.

Drużyna ”Obywateli” wyrównała wynik meczu. W 64. minucie gola wyrównującego strzelił Kevin De Bruyne. Asystę przy bramce zaliczył Ołeksandr Zinczenko.

W 70. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Leandra Paredesa, zawodnika gospodarzy.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Manchesteru City przyniosły efekt bramkowy. W 71. minucie Riyad Mahrez dał prowadzenie swojej drużynie.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Neymarowi z PSG. W 77. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Idrissa Gueye osłabiając tym samym zespół gospodarzy. Chwilę później trener PSG postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 80. minucie zastąpił zmęczonego Angela Di Marię. Na boisko wszedł Danilo Pereira, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie PSG doszło do zmiany. Ander Herrera wszedł za Leandra Paredesa. W 86. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Kevinowi De Bruynemu, piłkarzowi Manchesteru City. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

John Stones
 15′ Marquinhos
Ruben Dias
Mitchel Bakker
Joao Cancelo31′ 61′
70′ 83′ Leandro Daniel Paredes
Ilkay Guendogan
78′ Idrissa Gana Gueye
Kevin De Bruyne  44′
Marco Verratti
Rodrigo Hernández Cascante
80′ Angel Di Maria
Riyad Mahrez  71′
Kylian Mbappé
Bernardo Silva
74′ . Neymar
Benjamin Mendy
80′ Luis Helio Pereira Danilo
Raheem Sterling
83′ Ander Herrera Agüera