Paris Saint-Germain FC - Bayern Monachium 0-1 (0-1). Liga Mistrzów

13 kwietnia na Parc des Princes w Paryżu odbyło się spotkanie rozgrywek Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami PSG a Bayernu Monachium. Mecz zakończył się zwycięstwem Bayernu Monachium 1-0. Ponieważ w pierwszym pojedynku zwyciężył zespół PSG 3-2, więc to on wywalczył awans.

E. Choupo-Moting 40'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć spotkań jedenastka Bayernu Monachium (”Bawarczycy”) wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Żadne starcie nie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Pod koniec pierwszej połowy jedyną bramkę meczu zdobył Eric Choupo-Moting dla drużyny Bayernu Monachium. Bramka padła w tej samej minucie. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Bayernu Monachium.

W 52. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Davida Alabę z ”Bawarczyków”, a w 55. minucie Colina Dagbę z drużyny przeciwnej. Na murawie, jak to często zdarzało się PSG (”Les Parisiens”) w tym sezonie, pojawił się Mitchel Bakker, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 58. minucie Abdou Diallo. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W 68. minucie kartkę obejrzał Thomas Mueller z drużyny gości. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Bayernu Monachium doszło do zmiany. Jamal Musiala wszedł za Alphonsa Daviesa. W 73. minucie Julian Draxler został zastąpiony przez Moise'a Keana.

Niedługo później trener Bayernu Monachium postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł Javi Martínez, a murawę opuścił Eric Choupo-Moting. W 88. minucie w jedenastce PSG doszło do zmiany. Ander Herrera wszedł za Angela Di Marię. W doliczonym czasie gry sędzia pokazał kartkę Anderowi Herrerze, zawodnikowi ”Les Parisiens”.

Manuel Neuer
55′ Colin Dagba
Alphonso Davies71′
88′ Angel Di Maria
Thomas Mueller68′
73′ Julian Draxler

Timothee Pembele

88′ 90′ Ander Herrera Agüera

Marco Verratti

73′ Moise Bioty Kean

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Drużyna PSG w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.