Olympique Marsylia - Olympiakos Pireus 2-1, FC Porto - Manchester City 0-0 w piątej kolejce Ligi Mistrzów

​Olympique Marsylia w końcu wygrał mecz w Lidze Mistrzów. Francuski zespół we wtorek na Stade Velodrome Olympiakos Pireus 2-1. Przerwał tym samym serię 13 przegranych meczów z rzędu, datującą się od 2012 roku.

Oznacza to, że oba kluby są zainteresowane walką, ale tylko o trzecie miejsce, dające prawo gry w fazie pucharowej Ligi Europy.

Obie bramki dla gospodarzy strzelił Dimitri Payet, wykorzystując rzuty karne w 55. i 75. minucie. To były pierwsze trafienia Francuza w Lidze Mistrzów w 20. meczu. Prowadzenie dla Olympiakosu zdobył natomiast Mohamed Camara w 33. minucie.

Do fazy pucharowej Ligi Mistrzów zakwalifikowały się natomiast FC Porto i Manchester City. We wtorek na Stadionie Smoka padł bezbramkowy remis.