Olympique Marsylia - Olympiakos Pireus 2-1 (0-1). 5. kolejka Ligi Mistrzów

1 grudnia na Orange Vélodrome w Marsylii odbyło się spotkanie 5. kolejki Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami Olympique Marsylia i Olympiakos Pireus. Starcie zakończyło się zwycięstwem Olympique Marsylia 2-1.

M. Camara 33'

Zespół Olympique Marsylia (”OM”) przed meczem zajmował 32. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Olympiakos Pireus wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olympiakos Pireus w 33. minucie spotkania, gdy Mohamed Camara zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Marios Vrousai.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Olympiakos Pireus.

Na drugą połowę jedenastka Olympique Marsylia wyszła w zmienionym składzie, za Daría Benedetta wszedł Valère Germain. W 55. minucie Mickaël Cuisance został zmieniony przez Morgana Sansona. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Dimitri Payet.

Między 58. a 72. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości.

W 75. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Dimitri Payet z Olympique Marsylia. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Olympiakos Pireus doszło do zmiany. Giorgos Masouras wszedł za Yanna M'Vilę.

Po chwili trener Olympique Marsylia postanowił wzmocnić linię pomocy i w 85. minucie zastąpił zmęczonego Valentina Rongiera. Na boisko wszedł Pape Gueye, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 89. minucie kartkę dostał Hiroki Sakai z zespołu gospodarzy. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania, w jedenastce Olympiakos Pireus za Mariosa Vrousaiego wszedł El Soudani, a w drużynie Olympique Marsylia Florian Thauvin zmienił Marleya Akégo.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

José Pedro Malheiro de Sá
89′ Hiroki Sakai
Jose Holebas58′
85′ Valentin Rongier
Andreas Bouchalakis
90′ Florian Thauvin
Konstantinos Fortounis
 55′ (k.), 75′ (k.) Dimitri Payet
Marios Vrousai90′
Boubacar Kamara
Yann Gérard M'Vila79′
55′ Mickaël Cuisance
Mohamed Mady Camara  33′ 62′
46′ Darío Ismael Benedetto
Mohamed Dräger
85′ Pape Alassane Gueye
Rúben Gonçalo Silva Nascimento Vinagre
Saîf-Eddine Khaoui
Avraam Papadopoulos
55′ Morgan Sanson
Thanasis Androutsos
Kevin Strootman
Pedro Filipe Figueiredo Rodrigues
90′ Marley Aké
Giorgos Masouras79′
46′ Valère Germain
El Arabi Soudani90′
Luis Henrique Tomaz de Lima
Vasilios Sourlis

Zawodnicy Olympique Marsylia otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka Olympiakos Pireus w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.