Olympique - Dinamo 3-0. Rybus zadebiutował w Lidze Mistrzów

Maciej Rybus zadebiutował w Lidze Mistrzów. Jego zespół, Olympique Lyon pokonał 3-0 Dinamo Zagrzeb w meczu grupy H. Polak grał 90 minut.

Rybus rozpoczął mecz w wyjściowym składzie, a jego zespół objął prowadzenie już w 13. minucie. Corentin Tolisson popisał się efektowną główką po dośrodkowaniu Rafaela z prawej strony.

Gospodarze przeważali, Rybus był aktywny w akcjach swojego zespołu. W 36. minucie strzelał na bramkę Dinama, ale uderzył niecelnie.

Okazji dla francuskiego zespołu nie wykorzystał też Maxwel Cornet. Drogi do bramki nie znalazła piłka także po uderzeniu Mapou Yangi-Mbiwy.

Krótko po przerwie gospodarze podwyższyli na 2-0. Jordan Ferri efektowną podcinką pokonał bramkarza gości w sytuacji sam na sam po precyzyjnym podaniu od Corneta.

W 57. minucie to właśnie Cornet zdobył trzecią bramkę dla Lyonu, trafiając w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem. W końcówce jeszcze raz Rybus strzelał niecelnie na bramkę gości.

W drugim meczu tej grupy Juventus podejmował Sevillę. Finalista Ligi Mistrzów z poprzedniego roku mierzył się z triumfatorem trzech ostatnich edycji Ligi Europejskiej.

Mecz w Turynie zakończył się bezbramkowym remisem.

Olympique Lyon - Dinamo Zagrzeb 3-0. Raport meczowy

Juventus - Sevilla FC 0-0. Raport meczowy

Sprawdź sytuację w grupie H Ligi Mistrzów!

Dowiedz się więcej na temat: Maciej Rybus | Olympique Lyon | Liga Mistrzów