Olympiakos Pireus - Neftçi PFC Bakı 1-0 (1-0). Liga Mistrzów

W starciu rozgrywek Ligi Mistrzów, które rozegrane zostało 21 lipca, zespół Olympiakos Pireus zwyciężył z Neftçi PFC Bakı 1-0 (1-0). Mecz na Stadio Georgios Karaiskáki w Pireusu obejrzało 7 305 widzów.

Liga Mistrzów
2021-07-21 21:00 | Stadion: Stadio Georgios Karaiskáki | Widzów: 7305 | Arbiter: João Pedro Silva Pinheiro
Olympiakos Pireus
Neftçi PFC Bakı
1
0
Mohamed Camara 29'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter ukarał żółtą kartką Andreasa Bouchalakisa, zawodnika Olympiakos Pireus.

W 18. minucie Andreas Bouchalakis zastąpił Mathieu Valbuenę. W 22. minucie żółtą kartkę dostał Namiq Ələsgərov z zespołu gości.

Jedyną bramkę meczu dla Olympiakos Pireus zdobył Mohamed Camara w 29. minucie. Asystę zanotował Mathieu Valbuena.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Mohamed Camara osłabiając tym samym drużynę Olympiakos Pireus. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w zespole Neftçi PFC Bakı doszło do zmiany. Mirabdulla Abbasov wszedł za Namiqa Ələsgərova. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Olympiakos Pireus.

Na drugą połowę zespół Olympiakos Pireus wyszedł w zmienionym składzie, za Lazara Ranđelovicia wszedł Pape Cissé. W 53. minucie żółtą kartkę obejrzał Emin Mahmudov z Neftçi PFC Bakı.

W 63. minucie sędzia wyrzucił z boiska Merta Çelika z Neftçi PFC Bakı. Między 69. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Olympiakos Pireus: Pierre Malong, Svetozar Marković, Koka, na ich miejsce weszli: Vasilios Sourlis, Marios Vrousai, Aguibou Camara. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Césara Mezy, Sabira Bougrine'a, Emina Mahmudova zajęli: Xəyal Nəcəfov, Ömər Buludov, Romain Basque. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Olympiakos Pireus: Svetozarowi Markoviciowi w 72. minucie i Vasiliosowi Sourlisowi w czwartej minucie doliczonego czasu spotkania.

Vojislav Stanković
72′ 78′ Svetozar Marković
Mamadou Pape Mbodj
Oleg Reabciuk
Harramiz Quieta Ferreira Soares
69′ Pierre Kunde Malong
Emin Mahmudov53′ 89′
46′ Lazar Ranđelović
Mamadou Kane
Giorgos Masouras
Yusuf Lawal
8′ 18′ Andreas Bouchalakis
César Daniel Meza Colli86′
 29′ 43′ Mohamed Mady Camara
Namiq Ələsgərov22′ 45′
79′ Ahmed Hassan Mahgoub
Ömər Fuad Buludov87′
46′ Pape Abou Cissé
Hugo Cerqueira Pinto Basto
Kenny Lala
Romain Basque89′
18′ Mathieu Valbuena
Asim Əlizadə
79′ Aguibou Camara
Fəhmin Muradbəyli
Nikola Čumić
Xəyal Nəcəfov86′
69′ 90′ Vasilios Sourlis
Vüsal Əsgərov
78′ Marios Vrousai
Emin Zamanov

İsmayıl Zülfüqarlı

Mirabdulla Abbasov45′

Drużyna Olympiakos Pireus była w posiadaniu piłki przez 100 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Olympiakos Pireus, a zawodnikom gości pokazał dwie żółte i jedną czerwoną.

Zespół gospodarzy wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Neftçi PFC Bakı wymieniła czterech graczy.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 28 lipca w Baku. Strata Neftçi PFC Bakı wciąż jest do odrobienia.