Reklama

Reklama

Oficjalnie. UEFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko Barcelonie, Realowi i Juventusowi

Europejska Unia Piłkarska rozpoczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko Barcelonie, Realowi Madryt i Juventusowi Turyn w związku z ich zaangażowaniem w projekt Superligi.

Te trzy kluby były częścią z 12 "założycieli" Superligi, która jednak następnie szybko upadła.

Pozostałe dziewięć zespołów zdecydowało się zrezygnować z tego projektu, ale dwóch hiszpańskich gigantów i jeden włoski tego nie zrobiło.

UEFA poinformowała we wtorek, że postępowanie przeciwko tej trójce zostało wszczęte "w związku z potencjalnym naruszeniem ram prawnych UEFA".

Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Tottenham Hotspur, AC Milan, Inter Mediolan i Atletico Madryt zostało już ukaranych przez UEFA. Te kluby zgodziły się przekazać 15 milionów euro na rzecz dziecięcej i amatorskiej piłki w całej Europie.

UEFA się nie patyczkuje

Reklama

Poza tym zostanie im zatrzymane pięć procent przychodów z rozgrywek UEFA na jeden sezon, począwszy od 2023/24, które zostaną rozdysponowane.

Każdy z tych dziewięciu klubów zobowiązał się też uczestniczyć w rozgrywkach UEFA pod groźbą 100 mln euro grzywny za każdą próbę dołączenia do nieautoryzowanych zawodów w przyszłości. Ponadto zostaną ukarani grzywną w połowie tej kwoty, jeśli złamią jakiekolwiek inne warunki deklaracji.

Pawo

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama